Petice za osvobození Pussy Riot, kterou podepsalo téměř 900 lidí, na internetu

07.11.2014 18:40

Dopis ruskému velvyslanci na podporu uvězněných aktivistiek Pussy Riot.

Petice za osvobození Pussy Riot, kterou podepsalo téměř 900 lidí, na internetu
Foto: nme.com
Popisek: Členky ruské punkové skupiny Pussy Riot

Vaše excelence
Kiselve Sergeji Borisoviči ,
 
Mimořádný a splnomocněný velvyslanče Ruské federace v České republice,
 
my, dole podepsaní občané a občanky České republiky, Vás tímto veřejným dopisem žádáme, abyste své vládě předal informaci o znepokojení, které pociťuje veřejnost v České republice ze zadržení a zacházení s údajnými členkami punkové skupiny Pussy Riot jako i obvinením vůči jejich osobám.
 
Žádame, aby byly Maria Alyokhina, Yekaterina Santsevich a Nadezhda Tolokonniková okamžitě propuštěny, vzhledem k tomu, že činy, z kterých jsou obviněné, spadají pod ochranu svobody přesvedčení a projevu a pokojného shromažďování se a sdružování se, tak, jak je zaručuje Všeobecná deklarace lidských práv, kterou se Ruská federace zavázala dodržovat.
 
Uvědomujeme si, že chování těchto (anebo i jiných osob) mohlo urazit věřící a plně respektujeme jejich právo na svobodu přesvedčení, považujeme však za neadekvátní obvinit tyto osoby za údajnou "výtržnost" jako za kriminální aktivitu, za kterou hrozí až 7 let vězení.
 
Jsme znepokojení, že skutečným motivem stíhaní těchto osob můžou být jejich politické názory, které jsou kritické vůči současné vládě, prezidentu Vladimíru Putinovi a jeho stykům s vysokými církevními představiteli. Chtěli bychom zdůraznit, že stejně, jako mají všichni lidé právo praktikovat libovolné náboženství, mají stejně všichni lidé právo takovéto praktikování či politické aktivity kritizovat, a to jakýmkoliv nenásilným způsobem, na míste a v čase, který si sami zvolí.
 
Zároveň žádáme prošetřit podezření ze zastrašovaní zadržených aktivistiek ve vězení a vyvození zodpovědnosti vůči kompetentním osobám v případě, že se prokáže, že k takovýmto útokom došlo.
 
Petici naleznete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice k záměru těžby štěrkopísku

13:15 Petice k záměru těžby štěrkopísku

Občané dotčeného území nesouhlasí s návrhem společnosti České štěrkopísky, spol. s r.o. na "Stanoven…