Petice za zachování územních limitů těžby hnědého uhlí

22.06.2015 10:49 | Zprávy
autor: PV

Vláda ČR v půlce května schválila aktualizaci Státní energetické koncepce, která se dotýká také územních limitů těžby. Ministr Mládek kvůli těžbě prosazuje zbourání 180 domovů v Horním Jiřetíně a přiblížení těžby na 500 metrů od Litvínova.

Petice za zachování územních limitů těžby hnědého uhlí
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

Petice za zachování územních limitů těžby hnědého uhlí

My, níže podepsaní občané a občanky České republiky

jsme nanejvýše znepokojeni snahou ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka prolomit územní limity těžby hnědého uhlí v severních Čechách,

důrazně odmítáme rozšiřování povrchových dolů za cenu bourání lidských obydlí, devastace krajiny a ničení kulturních památek,

apelujeme na premiéra Bohuslava Sobotku a ministra životního prostředí Richarda Brabce, aby se zasadili o vládní garanci neprolomení limitů, a umožnili tak nerušený rozvoj přilehlých měst a obcí,

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Kopecký: Zelenského život závisí na válce

9:53 Pavel Kopecký: Zelenského život závisí na válce

Prezident Ukrajinské republiky Volodymyr Zelenskyj právě podepsal zákon o konci ochrany ruštiny. Jis…