Práce primárně nesplňuje stanovený rozsah, neodkazuje na zdroje, je povrchním výčtem faktů bez hlubšího poznání problematiky a vlastního názoru autora. Primátor Onderka z ČSSD je dalším z dlouhé série politiků, kteří se domnívají, že odfláknutá závěrečná práce jim dává plné právo se honosit akademickým titulem, i když byl nabyt v rozporu s vysokoškolskými pravidly a závaznými normami.
Když Onderku zhruba před rokem přímo konfrontoval redaktor České televize s dotazem na jeho bakalářskou práci, primátor před ním utekl a vykázal jej z radnice. Je otázkou, zda spatříme někdy také práci JUDr. Michala Haška, který obhájil rigorózní práci na soukromé škole ve slovenském Sladkovičovu za asistence tamního ,,spřáteleného" sociálního demokrata. Můžeme si jen domýšlet, proč asi tito politikové neobhajují své práce na státních univerzitách.
Primátor R. Onderka obhájil svoji bakalářskou práci v roce 2009 na vysoké škole Karla Engliše v Brně, kde studoval distančně. Tato škola je známá především zvýšeným výskytem posluchačů zejména z politického prostředí či různých pseudocelebrit studujících v ,,turbostudiu". K Onderkovu případu se již dříve vyjádřila předsedkyně Akreditační komise profesorka V. Dvořáková, která prohlásila, že práce neměla být nikdy obhájena. Nelze s ní než souhlasit. Primátorova práce na téma informačního systému města Brna je de facto suchý výčet faktů bez hlubších znalostí, v úvodu Onderka záměrně aby naplnil stanovenou kvótu zbytečně čtenáře ,,zatěžuje" informacemi o Brně, jeho katastrálním členěním, to samé učinil i o Ostravě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vasevec.cz