Petr Dufek: Inflace ve výrobě zrychluje

19.12.2024 11:24 | Komentář

Zveřejněná listopadová data o cenách výrobců ukazují, že doba zlevňování ve výrobě končí. Zvlášť je to vidět na cenách v zemědělství, kde ceny poskočily meziročně o 5,5 %.

Petr Dufek: Inflace ve výrobě zrychluje
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Petr Dufek

Neznamená to ovšem, že by ceny potravin musely následně vystřelit stejným způsobem, protože část tohoto nárůstu už spotřebitelé na cenovkách v obchodech vidí. U aktuálně nejvíce sledovaných položek, jako je máslo a vejce, by po sezónním předvánočním nárůstu mohlo dokonce brzy dojít k „povánočnímu“ zlevňování. Situace v obchodech však bude navíc dost nepřehledná v důsledku kreativního zdražování, vedoucího k ještě kreativnějším slevám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Herman: Berijovy deníky

9:44 Pavel Herman: Berijovy deníky

Tak za prvé kniha obsahuje jen stopové množství Berijových deníků, korýšů a ryb, takže zbytek jsou j…