Petr Dufek: Nákupní horečka pokračuje

07.08.2019 20:18 | Zprávy
autor: PV

Rekordní zaměstnanost, solidní růst mezd a dobrá nálada podporují nákupní apetit českých spotřebitelů. V červnu tak obchodníci mohli vykázat další výrazný nárůst jejich tržeb v řadě. Tentokrát se jim výnosy zvýšily reálně ve srovnání s loňským červnem o 6,2 %.

Petr Dufek: Nákupní horečka pokračuje
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Petr Dufek

Největší nárůst tržeb jako už tradičně zaznamenaly internetové obchody, které se těší stále větší popularitě v ČR. Jejich dlouhodobý boom nebere konce a zřejmě bude ještě několik let pokračovat s tím, jak se mění preference českých spotřebitelů a expanduje nabídka eshopů do oblastí, které dříve stály stranou pozornosti.

Z hlediska sortimentu nejvyšší přírůstky tržeb vykazují obchody s oblečením, zbožím pro volný čas a elektronikou. Tedy vše, co přichází na řadu v době, kdy se lidem vede dobře. Rostoucí životní úroveň podporuje nákupy tohoto zboží, nicméně v době recese či všeobecných obav jsou to první obchody, které pociťují odliv poptávky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Zloděj křičí "chyťte zloděje!

Je opravdu trefné, že podpisy pod peticí komentujete zrovna vy, když si sám platíte za navýšení lajků, což jste nepopřel ani ve vašem komentáři. Ale k dotazu. Neměl by ten sběr podpisů obecně, hlavně třeba v případě nominace na prezidenta být lépe ošetřen? Plánujete nějaké změny?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Václav Klaus: Je italská kuchyně opravdu nejlepší?

15:49 Václav Klaus: Je italská kuchyně opravdu nejlepší?

Pondělní glosa Václava Klause