Petr Dufek: Nákupy v obchodech v červnu stagnovaly

05.08.2020 11:06 | Zprávy
autor: PV

Maloobchodní tržby se v červnu oproti předchozímu měsíci, kdy padla veškerá omezení prodejů, zvýšily jen symbolicky o 0,2 %. Vypadá to tak, že lidé zrealizovali své odložené nákupy a dál jejich ochota utrácet zůstala omezená. V meziročním vyjádření se pak maloobchodní tržby dokonce snížily o 2 %, respektive stagnovaly, pokud nebereme v úvahu rozdílný počet pracovních dnů.

Petr Dufek: Nákupy v obchodech v červnu stagnovaly
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Petr Dufek

I tentokrát si na své přišly především internetové obchody, jejichž tržby vyskočily o necelých 28 %. Zažívají dlouhodobý boom, který navíc rozšíření koronaviru ještě urychlilo. Zákazníci tak přicházejí e-shopům stále více na chuť a na úkor tradičních „kamenných“ obchodů. Pokud se podíváme, o jaké zboží se v červnu zájem zvýšil nejvíce, tak je to zboží pro domácnost, elektronika a volný čas. Naproti tomu o módu tentokrát rozhodně už nešlo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Fakt myslíte, že se Babiš omluví?

A i kdyby, co to řeší? Spíš by mě zajímalo, co když svému slibu vzdát se nadobro Agrofertu nedostojí. Co bude? Existuje možnost, jak ho donutit, aby svůj střet zájmů vyřešil? Odvolat ho nejde a premiérem už je, takže co s tím?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Dufek: Polovinu inflace tvoří nájemné

15:44 Petr Dufek: Polovinu inflace tvoří nájemné

Lednová inflace nepřekvapila, protože to hlavní už naznačil předběžný odhad statistického úřadu. Pod…