Petr Dufek: Nižší výroba a slabší zakázky

10.12.2019 7:33 | Zprávy

Podle očekávání nedopadly říjnové výsledky průmyslu zrovna nejlépe. Výroba se meziročně snížila o sice jen 0,1 %, nicméně nové zakázky se propadly téměř o pět procent. Nejnovější čísla tak jasně naznačují, že průmysl v posledním kvartále v lepším případě jen stagnoval.

Petr Dufek: Nižší výroba a slabší zakázky
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Petr Dufek

Zatímco předchozí čísla už jasně naznačovala, jak se části průmyslu přestává v důsledku nižší zahraniční poptávky postupně dařit a na dráze růstu zůstaly jen některé automobilky a výrobci elektrických zařízení, říjnová data indikují, že dech dochází dokonce i automobilovému průmyslu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Fiala končí, Okamura v čele sněmovny

15:49 Jiří Paroubek: Fiala končí, Okamura v čele sněmovny

Kdo se chtěl ve středu při schůzi Poslanecké sněmovny skutečně perverzně pobavit, přihlížel v televi…