Petr Dufek: Průmysl v mírném mínusu

06.06.2024 15:57 | Komentář
autor: PV

Průmyslová výroba v dubnu meziměsíčně mírně vzrostla, meziročně byla nižší o 0,4 %. S ohledem na situaci je to vlastně docela dobrý výsledek. Zvlášť když vezmeme v úvahu, že za poklesem stojí především odstávky v energetice, a nikoliv další propad výroby v důsledku slabé poptávky.

Petr Dufek: Průmysl v mírném mínusu
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Petr Dufek

Zpracovatelský průmysl byl tentokrát v plusu, a to jak v meziměsíčním, tak i meziročním srovnání. Dokonce i bez přispění automotive, který doposud vlastně držel výsledky našeho největšího odvětví nad vodou. Daří se především ve výrobě elektroniky, nábytku, potravin a nápojů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Na prezidenta Pavla zřejmě působí tropická vedra

15:21 Jiří Paroubek: Na prezidenta Pavla zřejmě působí tropická vedra

Jak jinak se dá pochopit jeho dnešní vyjádření, že pokud už tedy by měl být v té delegaci vlády na s…