Petr Dufek: Průmysl v mírném mínusu

06.06.2024 15:57 | Komentář

Průmyslová výroba v dubnu meziměsíčně mírně vzrostla, meziročně byla nižší o 0,4 %. S ohledem na situaci je to vlastně docela dobrý výsledek. Zvlášť když vezmeme v úvahu, že za poklesem stojí především odstávky v energetice, a nikoliv další propad výroby v důsledku slabé poptávky.

Petr Dufek: Průmysl v mírném mínusu
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Petr Dufek

Zpracovatelský průmysl byl tentokrát v plusu, a to jak v meziměsíčním, tak i meziročním srovnání. Dokonce i bez přispění automotive, který doposud vlastně držel výsledky našeho největšího odvětví nad vodou. Daří se především ve výrobě elektroniky, nábytku, potravin a nápojů.

Výsledky průmyslu za poslední měsíc vypadají nadějně, otázkou je, nakolik jde o nový trend a nakolik jen o výkyv. Minimálně indexy nákupních manažerů zatím jasnou změnu k lepšímu nenaznačují.

Nadějně vypadají dnes zveřejněné nové zakázky, tedy především pro automobilový průmysl, protože v dalších velkých oborech jsou i nadále spíše slabší.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Statečnost a odvaha proti válce

15:57 Petr Hampl: Statečnost a odvaha proti válce

Denní glosa Petra Hampla