Petr Dufek: Stavebnictví ve vleku počasí

06.02.2015 14:38 | Zprávy

Ani jeden den navíc nepomohl v prosinci stavebnictví ke kladnému výsledku. Výroba se tak meziročně snížila o 6,6 %, avšak nemůžeme zapomenout ani na méně příznivé počasí loňského prosince ve srovnání s minulou zimou, kdy se stavělo o sto šest.

Petr Dufek: Stavebnictví ve vleku počasí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stavba, ilustrační foto

Takže vysoký srovnávací základ z přelomu loňského roku bude opticky zhoršovat meziroční srovnání stavební produkce ještě v dalších měsících. Navzdory prosincovému mínusu byl rok 2014 pro stavebnictví nepochybně po dlouhé době úspěšným rokem. Rokem, kdy po téměř šesti letech rostly slušně nové zakázky a začalo se i více stavět - především v oblasti infrastruktury - a nakonec došlo i k oživení nové bytové výstavby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ČSOB

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Průhledná provokace aneb Gliwice 2

18:02 Vladimír Ustyanovič: Průhledná provokace aneb Gliwice 2

Glosa Vladimíra Ustyanoviče k aktuálnímu dění v Polsku.