Petr Dufek: Útlum bytové výstavby

07.02.2023 10:01 | Komentář
autor: PV

Prosincové výsledky stavebnictví se docela vymykají trendu, který byl v tomto odvětví patrný po většinu roku 2022. Prudký růst výkonů inženýrského stavitelství totiž výrazně zlepšil celkový výsledek stavebnictví v závěru roku. Jestli jde o nový trend, nebo jen o vliv příznivého počasí nebo předfakturace, se teprve uvidí. V každém případě útlum v pozemním stavitelství to nijak nezvrátilo.

Petr Dufek: Útlum bytové výstavby
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Petr Dufek

Patrné je především pokračování trendu zpomalování bytové výstavby, která za celý loňský rok poklesla o 7,7 %. Už od jara bylo patrné, že developeři šlapou na brzdu a začínají stavět čím dál méně bytů. Týkalo se to především Prahy, kde bytová výstavba za celý rok propadla o téměř 39 %.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Ropa

Myslíte, že hrozí, že bude ropy nedostatek? Jaké jsou alternativy k dovozu ropy mimo Írán nebo Rusko? Protože, kdybychom ji brali od Ruska, myslím, že by to dopadlo stejně, že by ji používal jako vydírací nástroj.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Brno = Karlovy Vary 2.0?

12:26 Ladislav Jakl: Brno = Karlovy Vary 2.0?

Denní glosa Ladislava Jakla