Prezident Hussein Obama přijel do Polska. Formálně „oslavovat nabytí svobody“ bývalých zemí sovětského bloku. Vytvořil si tak ale ve skutečnosti pouze nové pódium, ze kterého vzkázal ostatním evropským zemím:
Ekonomická situace Západu je neradostná. Jednou z cest, jak se z toho vyvléci, je zvýšit mezinárodní napětí a zbrojit. To první už Spojené státy úspěšně nastartovaly – naposledy státním převratem na Ukrajině. Další logický krok je Náprava dle metody: Tedy „dočasný pobyt vojsk“, jak se „omezené suverenitě“ říkalo za Brežněva, což v dnešním politickém slangu zní „posílení přítomnosti jednotek NATO“ na území států střední a východní Evropy.
Rebel a Švejk
V takzvaných nových zemích EU za to sklidil většinou povinné pochvalné mručení. Stalo se však i něco nečekaného: Bohuslav Sobotka, dosud po Andreji Babišovi až druhý muž ve vládě, se rozhodl státi se náhle premiérem. Neboli šéfem vlády České republiky. Ten by se měl v normálním světě poznat podle toho, že má na mysli především starost o české zájmy.
Co vedlo Bohuslava Sobotku k jeho „hrdinskému gestu“ – odmítnutí „dočasného umístění bratrských vojsk“ na našem území – je zjevné: Pokusil se tak ve své straně „nakrmit“ nehavlistické křídlo, které po tragickém povolebním „výkonu“ Haškově sice mlčí, ale čeká na svou příležitost
Vyjádřil to napohled poměrně přesvědčivě: Podle jeho názoru u nás není situace taková, aby bylo nutné „posílit americkou vojenskou přítomnost“ na našem území. "Česká republika tedy nebude patřit a nepatří mezi země, které by volaly po posílení vojenské přítomnosti jednotek NATO v Evropě“, prohlásil ve Vídni, a strhl tak na sebe lavinu pokrytectví. Proč to udělal? K tomu se ještě dostaneme. Nejprve si však povšimněme:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: protiproud.cz
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.