Petr Hájek: Děs vede naše žalářníky k zoufalým krokům. Kavárny celého světa, spojte se!

27.06.2016 11:19 | Zprávy

Úchvatný výsledek lidového hlasování na Ostrovech, jenž Britům umožnil nastoupit do záchranného člunu na potápějícím se Titaniku EU, je samozřejmě nadále předmětem nekonečných komentářů a spekulací. Politici i novináři hlavního proudu mají v naprosté většině „ústa do podkovy“ a pokoušejí se vzbudit dojem, že právě tak je na tom i „vystřízlivělá“ Velká Británie. Opak je pravdou.

Petr Hájek: Děs vede naše žalářníky k zoufalým krokům. Kavárny celého světa, spojte se!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

PETR HÁJEK se zamýšlí nad jedním důležitým aspektem Brexitu a přináší poznámku Petra Štěpánka z nové strany Alternativa pro Českou republiku 2017.

Je jasné, že jsme byli svědky dějinného okamžiku, k němuž je nutné se dále vracet i v nezávislých médiích, protože propagandistická mašinérie EU již nastoupila naplno k jeho manipulativní interpretaci. Mladá fronta vyšla hned druhý den s titulkem „Evropské 11. září“. Tak žhavé to ale zase není.

Dal bych spíše zapravdu jednomu kolegovi, který tvrdí, že si tento den máme zapamatovat v podobné úrovni významnosti, jako když v roce 1989 občané NDR, uvízlí na „západoněmeckém“ zastupitelství v Praze, dostali od Maďarska povolení projet jejich zemí na vysněný Západ. U nás se sice ještě dále nic nedělo, ale stavidla byla otevřena – a konec jednoho totalitního experimentu byl už jen otázkou času. Slavný pád Berlínské zdi – to už byla jen technika.

Kavárny celého světa

Je proto dobré všimnout si jednoho zajímavého aspektu, který je tolik příznačný i pro naši domácí realitu: Souboje „kavárna versus lid“, neboli podstaty „voličské kontrarevoluce“, která se zažíhá napříč Západem. Charakterizuje jej vyjádření jakéhosi Davida z londýnské City, centra světového finančnictví: "Londýn na tuto zemi vydělává a teď musí čelit obrovským ekonomickým důsledkům rozhodnutí lidí někde z polí."

Nemohl to soudruh vyjádřit lépe. Opovržení obyčejnými lidmi ve své zemi, kteří svou prací vydělávají na to, aby „manažeři“ s nemravnými příjmy mohli spekulacemi v bankách a na burzách jejich tvrdě vydělané peníze znehodnocovat, či přes státní kasy přesouvat do privátních trezorů, je nyní přímo hysterické.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Důvěra

Myslíte, že lze věřit státu, když vidíme, jak jsou třeba politici úplatní nebo třeba se tu už měsíc řeší bitcoinová kauza? A k důvěře v soudy. Nemyslíte, že ji dost snižuje to, jak dlouho se kauzy vlečou? Třeba kauza Čapí hnízdo nebo třeba i Dozimetr. Kde je podle vás chyba? A divíte se, že pak důvě...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Pelc: Pátá kolona sudetského kryptonacismu

9:44 Vladimír Pelc: Pátá kolona sudetského kryptonacismu

Historicko-politická analýza Českého svazu protifašistických bojovníků, z. s.