PETR HÁJEK se zamýšlí nad jedním důležitým aspektem Brexitu a přináší poznámku Petra Štěpánka z nové strany Alternativa pro Českou republiku 2017.
Je jasné, že jsme byli svědky dějinného okamžiku, k němuž je nutné se dále vracet i v nezávislých médiích, protože propagandistická mašinérie EU již nastoupila naplno k jeho manipulativní interpretaci. Mladá fronta vyšla hned druhý den s titulkem „Evropské 11. září“. Tak žhavé to ale zase není.
Dal bych spíše zapravdu jednomu kolegovi, který tvrdí, že si tento den máme zapamatovat v podobné úrovni významnosti, jako když v roce 1989 občané NDR, uvízlí na „západoněmeckém“ zastupitelství v Praze, dostali od Maďarska povolení projet jejich zemí na vysněný Západ. U nás se sice ještě dále nic nedělo, ale stavidla byla otevřena – a konec jednoho totalitního experimentu byl už jen otázkou času. Slavný pád Berlínské zdi – to už byla jen technika.
Kavárny celého světa
Je proto dobré všimnout si jednoho zajímavého aspektu, který je tolik příznačný i pro naši domácí realitu: Souboje „kavárna versus lid“, neboli podstaty „voličské kontrarevoluce“, která se zažíhá napříč Západem. Charakterizuje jej vyjádření jakéhosi Davida z londýnské City, centra světového finančnictví: "Londýn na tuto zemi vydělává a teď musí čelit obrovským ekonomickým důsledkům rozhodnutí lidí někde z polí."
Nemohl to soudruh vyjádřit lépe. Opovržení obyčejnými lidmi ve své zemi, kteří svou prací vydělávají na to, aby „manažeři“ s nemravnými příjmy mohli spekulacemi v bankách a na burzách jejich tvrdě vydělané peníze znehodnocovat, či přes státní kasy přesouvat do privátních trezorů, je nyní přímo hysterické.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Myslíte, že zas nastane doba, kdy se bude moci říkat skutečná pravda?
Co hodláte jako strana v případě úspěchu udělat proto, aby se opět smělo problémy nazývat skutečnými jmény, aniž byste pak čelil nějakému stíhaní třeba za xenofobii, rasismus, či nařčení, že jste proruský atd?
Další články z rubriky
15:16 Zdeněk Jemelík: Zločinci pod záštitou státu 4
Neúspěšný pokus Romana Šulyoka o povolení obnovy řízení, o němž jsem se zmínil v předchozím článku b…