Petr Hájek: Zločin a trest Václava Klause

05.01.2015 11:50 | Zprávy

Petr Hájek komentuje „vyhození“ českého exprezidenta z významného amerického institutu a přináší unikátní dokumenty, které ukazují, že totalitáři všech (západních) zemí jsou za všech režimů stejní

Petr Hájek: Zločin a trest Václava Klause
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek

Před Vánocemi americký internetový deník s příznačným názvem The Daily Beast (Denní bestie, netvor, zvíře, pozn. aut) přinesl zprávu, která vzápětí okamžitě proběhla všemi hlavními českými médii: Významný americký institut CATO vyloučil ze svých řad exprezidenta Václava Klause pro jeho názory na ukrajinskou krizi.

Zločin a trest

V předvánočním shonu nakonec tato „senzace“ zapadla a k velké lítosti havlistické úderky v médiích se nakonec tak trochu ve Vánocích utopila. Je proto dobře se k ní vrátit nyní s klidnější hlavou. Ostatně Václav Klaus mezitím několikrát své „zločinné“ názory na konflikt Západu s Ruskem (pod záminkou ukrajinské krize) zopakoval, naposledy tuto neděli v televizi Prima, kde kromě jiného řekl, že USA a západní Evropa dělají chybu, když vsadily na kartu destabilizace Ruska v souvislosti s krizí na Ukrajině.

Václav Klaus své názory nikdy neskrýval, ani je nešířil „kabinetně“, ale vždy zcela otevřeně. Proto byl po desetiletí své politické dráhy pravidelným cílem politických a mediálních útoků zdejších havlistických „guerill“

„Trestní vyhození“ z washingtonského think - tanku je ve skutečnosti podstatně starší událost, než se naši mainstreamoví novináři domnívají. A kdyby „kdosi“ v Americe nepustil tuto senzaci „Denní bestii“, nejspíše by ani jedna strana o konfliktu veřejně nemluvila a pokládala by ji za interní záležitost. Nyní je ale situace jiná – a je velmi poučné se na ni podívat blíže.

Konflikt mezi CATO a Václavem Klausem vyvrcholil jak řečeno již před několika měsíci. Poté, co se na americké půdě český exprezident veřejně názorově střetl o interpretaci ukrajinské krize a útoku Západu na Rusko s dalším významným zahraničním členem CATO institutu – Rusem Andrejem Illarionovem. Tento muž, který byl pět let poradcem prezidenta Putina (2000 – 2005), zhrzen ve svých mocenských ambicích „emigroval“ k nejostřejší protiputinovské opozici. Od roku 2006 se pak stal kromě jiného členem a vědeckým pracovníkem (senior researcher) téhož CATO institutu, jehož nabídku po skončení prezidentování přijal také Václav Klaus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: protiproud.cz

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Dezorganizace dopravy v Praze

12:26 Jiří Paroubek: Dezorganizace dopravy v Praze

Život pražského občana, zj. Prahy 5, bude významně ztrpčován v létě uzavírkami některých klíčových k…