Petr Hampl: V genech to nebude

06.04.2022 9:01 | Glosa

Denní glosa Petra Hampla

Petr Hampl: V genech to nebude
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Hampl

Maďarsko odrazilo další sorosovský pokus o převzetí moci, a pochopitelně se rozbíhá další kolo debaty: Proč je Maďarsko tak jiné než zbytek Evropy. Pokusil jsem se to vysvětlit v knize Cesta z nevolnictví (více ZDE), kde jsem civilizačnímu vývoji Maďarska věnoval samostatnou kapitolu.

Zde jen vyvrátím častou představu, že Maďaři jsou jiní, protože jsou potomky divokých nájezdníků. Ve skutečnosti je totiž v Maďarsku víc slovanských genů než v českých zemích! Nájezdníci sice byli divocí, ale nebylo jich až tolik, takže masa podrobného slovanského obyvatelstva nakonec převážila i geneticky. A co se týče kultury, Maďarsko je už tisíc let křesťanské.

Snad by mohlo hrát roli, že Maďarsko neprošlo žádnou obdobou pobělohorské genocidy, kdy obyvatelé českých zemí přišli o nejbojovnější a nejvýraznější část genofondu. Na druhou stranu, třeba Slováci žádnou dobou temna neprošli, a maďarskou bojovnost nemají.

V genech to asi nebude.

(zdroj: petrhampl.com)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Quod licet lovi, non licet bovi

21:33 Jiří Weigl: Quod licet lovi, non licet bovi

Média v uplynulých dnech informovala o studii WHO, která dokumentuje tragické srovnání výsledků prot…