Petr Hampl: Zemmourův konec

23.6.2022 11:52 dop. | Komentář

Denní glosy Petra Hampla.

Petr Hampl: Zemmourův konec
Foto: Vít Hassan
Popisek: Na demonstraci za srbské Kosovo dorazil i sociolog Petr Hampl

Parlamentní volby ve Francii definitivně ukončily pokus Érica Zemmoura. Jeho strana Reconquest!, nezískala ani jediný mandát a dál není o čem mluvit. Zemmour se možná zase stane zajímavým intelektuálem. Ostatně, debakl Realistů taky nic nemění na tom, že Petr Robejšek je respektovaným myslitelem.

Z hlediska dalšího vývoje Francie to je ale katastrofa, protože došlo k nejhorší kombinaci. Zemmour by snad dokázal svést rovnocenný zápas s Macronem, jenže Zemmour prohrává s LePenovou a LePenová prohrává s Macronem. Výsledkem je tedy upevnění Macronovy pozice, přičemž zároveň probíhá rychlý vzestup anticivilizační levice ještě mnohem radikálnější než Macron. Státní podpora džihádu, 76 pohlaví a válečnický fanatismus – to je téměř 200 Melanchonových poslanců. Z hlediska sociální struktury to znamená další bankrot koncepce založené na tom, že opozice vzejde z radikálních skupin izolovaných od většinové společnosti. Jakkoliv jsou ty skupina v mnoha ohledech sympatické a s mnoha jejich požadavky lze souhlasit. Organizované politické projekty zaměřené na tyto radikální skupiny tak paradoxně brání politické změně. Radikální skupiny, které by mohly být hlasem mlčící většiny a jejichž energie by mohla rozhýbávat širší veřejnost, se naopak obracejí proti širší veřejnosti (tzv. “ovcím”).

(zdroj: petrhampl.com)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bartłomiej Wróblewski: Spolupráce v střední Evropě je pro nás zásadní

11:43 Bartłomiej Wróblewski: Spolupráce v střední Evropě je pro nás zásadní

Projev na mezinárodní konferenci "Svatý Vojtěch a středoevropský prostor"