Petr Hartman: Proč zve Zeman Putina?

19.11.2014 20:07 | Zprávy

Koncem ledna uplyne 70 let od osvobození koncentračního tábora v Osvětimi. Kulaté výročí si přímo na místě připomenou především ti, kteří holocaust přežili. Poláci to zdůvodňují tím, že nechtějí akci příliš politizovat, byť se jí někteří světoví politici stejně zúčastní.

Petr Hartman: Proč zve Zeman Putina?
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

Lze spekulovat o tom, jaký vliv na jejich rozhodnutí má současné dění na Ukrajině a nechuť hostit na akci například ruského prezidenta Vladimira Putina.

Mezinárodní fórum, na kterém by se politici měli v hlavní roli objevit, se při příležitosti zmiňovaného výročí uskuteční v Praze. Pořádá ho Evropský židovský kongres.

Podle připravovaného programu organizátoři počítají s tím, že by na něm měli vystoupit francouzský, ruský a český prezident, nebo německá kancléřka.

Vzhledem k tomu, že se akce koná v České republice, je podle pořadatelů logické, aby čelné představitele mocností oslovil Miloš Zeman. S tímto vysvětlením by se dalo souhlasit a rozruch kolem Zemanova pozvání pro Putina do Prahy by mohl rychle utichnout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Český rozhlas

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

K čemu přesně je vlastně europarlament?

Sama tvrdíte, že třeba i přes negativní stanovisko EP, se EK sněží prosadit v Radě své. Proč má EK vlastně takové pravomoci něco prosazovat, když ji na rozdíl od vás poslanců nevolí lidé? Není to nefér? Nejde s tím něco udělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Krize velkých západovropských zemí...

12:46 Jiří Paroubek: Krize velkých západovropských zemí...

Ta se projevuje především jejich rostoucí vnější agresivitou.