Už potřetí vytvořili komisi, která by se jí měla zabývat. Pro důchodový systém by bylo žádoucí, aby tentokrát už následovalo doživotí. Není to myšleno tak, že by komise měla o reformě nekonečně diskutovat. Naopak měla by se dobrat k nějakému návrhu, který by politici měli převzít a prosadit. Doživotí, nebo alespoň desítky let, by se měly týkat toho, aby nově prosazený systém po tuto dobu stabilně fungoval.
Prvním dvěma důchodovým komisím se podařilo dopracovat ke konkrétnímu návrhu na podobu důchodového systému. Ve druhém případu dokonce Nečasův kabinet prosadil vznik tzv. druhého pilíře. Problém je v tom, že nově vytvořená důchodová komise pracuje na jeho zrušení.
Sociální demokraté to slibovali už před volbami. Nyní se svůj slib snaží splnit. Nemají to příliš složité. Právě jejich kritika na adresu tzv. druhého pilíře velmi přispěla k tomu, že mu lidé nedůvěřují a že do něj masivně nevstupují. Přitom bez hojné účasti v něm, nemůže normálně fungovat. Stal se svým způsobem mrtvě narozeným dítětem a čeká se pouze na formální vystavení úmrtního listu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: rozhlas.cz
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…