Petr Hartman: Věra Jourová složila poslanecký mandát

22.10.2014 10:01 | Zprávy

Během několika týdnů přišla o ministerský post, o funkci místopředsedkyně úspěšného hnutí a také o mandát poslance. Řeč není o člověku, který v politice zkrachoval. Zmiňovaný výčet ztrát patří k Věře Jourové, která míří do Bruselu.

Petr Hartman: Věra Jourová složila poslanecký mandát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Loučení s Věrou Jourovou ve sněmovně

Tam by se měla stát členkou Evropské komise. V ní by měla mít na starost oblast spravedlnosti, ochrany spotřebitele a rovnosti pohlaví.

Byť se v dosavadním životě těmto problémům nijak zvlášť nevěnovala, zvládla v Evropském parlamentu tzv. grilování a křeslo eurokomisařky má na dosah.

Momentálně už nemá svůj osud ve svých rukou. Musí se spolehnout na to, že většina europoslanců zvedne pro navrženou komisi ruku.

Ještě před několika dny to nevypadalo na to, že by všichni kandidáti hladce prošli. Bývalá slovinská premiérka při slyšení před výbory neuspěla a musela být rychle nahrazena.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: rozhlas.cz

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Ať platí bohatí!

15:49 Zbyněk Fiala: Ať platí bohatí!

Francouzský státní dluh už má stejnou úrokovou zátěž jako italský.