Petr Lachnit: Luštit tajenku baví skoro každého aneb Výlet Prokopským údolím po mořském dně úspěšně pokračuje

25.10.2016 9:07

Seniory, pejskaře i maminky s dětmi, kterak drží v ruce doplňovačku a luští tajenku, můžete i v těchto podzimních dnech potkat ve známém pražském údolí. Opravdu s velkým ohlasem se totiž setkal projekt Výlet s tajenkou pro seniory, jejich rodiny a přátele, který inicioval radní Městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit, a kterou vymyslela a připravila pro obyvatele Prahy 5 ve spolupráci s Centrem sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 společnost Velká dobrodružství.

Petr Lachnit: Luštit tajenku baví skoro každého aneb Výlet Prokopským údolím po mořském dně úspěšně pokračuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Lachnit

“I když jsme původně mysleli, že na výlet půjdou hlavně senioři, ukázalo se, že luštit tajenku baví skoro každého. Vyrazit s rodinou a přáteli na výlet ven, protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu, pobavit se a ještě za odměnu získat skleničku s pohádkovým motivem, zkrátka považují lidé za dobrý nápad. Od září celou trasu prošlo více než 800 lidí a ohlasy jsou skvělé. Přihlásila se nám i jedna mateřská školka, který si výlet pro své svěřence naplánovala v příštích dnech,“ vysvětluje  JUDr. Petr Lachnit.

Text výletu s tajenkou, doplňovačku i mapu si můžete  jedním kliknutím stáhnou a vytisknout na webu www.csop5.cz nebo na stránkách www.velkadobrodruzstvi.cz

“Procházku jsme si s kamarádkou skvěle užily. Jely jsme přesně podle plánu – autobusem do Hlubočep, pak jsme šly 2 hodiny výlet a luštily, až se nám z hlavy kouřilo,  a zpátky jsme se svezly vláčkem z Holyně. Otázky jsou tak akorát, mnoho napoví informační tabule, ale španělskou jeskyni jsme si musely najít až doma v encyklopedii, “ smála se paní Jarmila Nová, která je v důchodu a výlet plánuje projít ještě jednou i se svým desetiletým vnukem.

Putování začíná pod viaduktem v Hlubočepích. Délka trasy je zhruba 3 km, projde ji každý včetně malých dětí. Výlet je možný jet s kočárkem, na kole, vzít s sebou můžete i psy.  Ideální je i pro děti ze školek či žáky základních škol, kteří mohou výlet projít během dopledne. Cesta za hádankou vede Prokopským údolím, až k železniční zastávce v Holyni. Pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete si za odměnu vyzvednout skleničku s pohádkovým motivem v informačním centru v ulici v ulici Štefánikova nebo malou hračku v informačním středisku v ulici Krškova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Joukl: Proč by to nemělo jít i popáté?

15:33 Zdeněk Joukl: Proč by to nemělo jít i popáté?

„Dopis“ těm, kteří úmyslně nedodržují opatření vlády