Petr Meduna: Frau Melčáková

16.10.2017 17:58

Vůbec ne náhodou jsem si při oznámení bývalé šéfky německé Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petryové o odchodu ze strany vybavil bývalého poslance českého parlamentu Miloše Melčáka. Ten se stal „konstruktivním poslancem“ poté, co společně s výtečníkem Michalem Pohankou, údajně na radu Miloše Zemana, podpořili druhou Topolánkovu vládu.

Petr Meduna: Frau Melčáková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Berlín, ilustrační foto
reklama

Navzdory členství v ČSSD tak umožnili vznik pravicového kabinetu. Melčák a Pohanka se mohli cítit skvělí za potlesku pravice a Miloše Zemana.

Ale i M. Melčák je břídil proti Petryové, která se nechala za AfD v nedělních volbách zvolit, aby v pondělí oznámila, že v poslanecké frakci zradikalizované strany nebude. Ještě nedávno jí přitom nevadil ani nizozemský politik Geert Wilders nebo předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová (viz. foto).

Je to úžasná „melčákovština“. Nechat se zvolit za nějakou stranu a ani ne 24 hodin poté provokativně odejít z její tiskové konference s prásknutím dveřmi. To ani Zeman nevymyslel.

Nyní vyšla najevo, že politička je osobou více než nevěrohodnou, když se ukázalo, že ještě před volbami založila novou tzv. Modrou stranu. Do té ji nyní následuje její manžel a několik dosavadních členů Alternativy pro Německo.

Prokuratura v Drážďanech Petryovou obžalovala z křivopřísežnictví, když v roce 2015 křivě vypovídala před výborem saského zemského sněmu. Dnes o své tehdejší výpovědi míjející se s realitou tvrdí, že šlo o omyl. Jak to bylo v čase volební kampaně? Omyl? Podvod? Možná voličům přímo nepřísahala, ale její politické kroky křivopřísežnictvím jsou.

Otázkou jistě je, zda Frauke Petryová skutečně jedná jen z vlastních pohnutek. Nebo je v pozadí ještě někdo jiný, jako tomu bylo v případě Melčáka a Pohanky? Nebo je v tom ještě něco jiného? Jak třeba dopadne žaloba prokuratury?

V každém případě se ale Frauke Petryová stala odpudivou Frau Melčákovou.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Pojďme se především uklidnit

12:52 Miroslav Macek: Pojďme se především uklidnit

Pondělní glosy Miroslava Macka