Petr Michalů: Jsem větší ruský patriot, než mnozí ti, kteří se v Rusku narodili

04.06.2019 7:34

Otevřený dopis Čechoslováka Petra Michalů prezidentu Ruské federace Vladimíru Putinovi

Petr Michalů: Jsem větší ruský patriot, než mnozí ti, kteří se v Rusku narodili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska

Dobrý den, Vážený Pane Prezidente Ruské federace Vladimíre Vladimíroviči Putine.

Jmenuji se Petr Michalů, jsem Čechoslovák, je mi 57 let. Jsem potomek „železné opony“. Jsem oběť rozpadu východního bloku socialistických států, jsem oběť rozpadu Varšavské smlouvy, jsem oběť prohrané „studené války“. Jsem oběť vlastizrádných vrcholných představitelů socialistických států, jsem oběť sovětského velezrádce a zaprodance Michaila Gorbačova.

Nabídl jste občanství Vaší země Ruské federace všem zájemcům – obyvatelům Ukrajiny, protože je tam fašismus, který je zabijí a pronásleduje. Dokonce i v Evropě je fašismus. Dokonce s obrovskou bolestí v srdci a s hanbou musím říct, že i česká a slovenská vláda podporují fašismus na Ukrajině, česká a slovenská politika a společnost se fašizuje.

Prosím za sebe (ale ne jenom za sebe), ale také i za všechny věrné přátele Ruska z úmyslně zničeného bývalého východního bloku socialistických států, abyste Vy, Pane Prezidente, udělil ruské občanství také všem zájemcům bývalých socialistických států za slib věrnosti Ruské federaci.

Nemůžu a nechci žít v té "civilizované" Evropě, která stále více a více pod tlakem USA vyostřuje nenávist k Rusku, která vědomě falšuje dějiny, která ničí a odstraňuje památníky sovětských vojáků - vojáků Rudé armády. Kdyby nás Sovětský svaz a jeho Rudá armáda neosvobodili, nikdo z nás by dnes nežil. Všechny slovanské národy, tedy i my, Češi, Slováci, Poláci, Ukrajinci, Srbové, Bělorusové a další, byli bychom zahubeni. Velmi se stydím za zradu českých a slovenských politiků. Zneuctili dědictví našich předků, kteří bojovali bok po boku s ruskými bratry za naše osvobození.

Vážený Pane Prezidente, žiji v Rusku již čtvrtý rok. Čestně a upřímně přiznám, že již nelegálně. I když od samého počátku vždy jsem chtěl legalizovat svůj pobyt, spolupracoval jsem s úřady, byl jsem v mnoha a mnoha kancelářích v Moskvě, Volgogradu a Petrohradu, radil jsem se v právních kancelářích, mluvil s policisty, radil se s úředníky, psali o mně v novinách, byl jsem v televizi, platil právníky... Byl jsem v několika kancelářích vaší administrace, dokonce jsem psal 2 x dopis přímo Vám osobně... Nikdo z úředníků mi nepomohl, nikdo nic pro mě neudělal.

Žiji v Sankt-Petěrburgu, mám dobrou práci, mám bydlení, v práci jsou lidé se mnou velice spokojení. Mám svůj vlastní ojedinělý projekt, který musím uskutečnit. Je to v zájmu pravdy a přátelství mezi našimi národy. Prosím, podívejte se na můj projekt, pomozte mi, abych ho mohl zrealizovat.

Další - uveřejnil jsem prostřednictvím sociální sítě Facebook a Kontakt více než 45.000 fotografií z Ruska (převážnou většinu z Moskvy, ale také aktuálně ze Sankt-Petěrburgu/LENINGRADU, dále z Volgogradu/STALINGRADU, z města Sergijev Posad, Zarja, Kupavna, Kronštadt, Petěrgof). Tyto moje fotografie se takto přes internet dostaly až do USA, Kanady, Španělska, Británie, Německa, Itálie, Francie, prakticky i po celé Evropě. Píší mi lidé z těchto zemí, že jsou překvapeny tím, jak je Rusko nádherné, čisté, obdivují Moskvu, Petěrburg, touží se sem podívat a poznat vše na vlastní oči. Píší mi, že díky mým fotografiím změnili propagandou jim neustále vnucovaný názor o povinně zlém Rusku. Píší mi, že již nevěří ulhaným médiím ve svých zemích. Toto mě opravdu velice těší a svědčí to o tom, že mé úsilí a snaha má smysl! I takovým způsobem pracuji a sloužím ve prospěch Ruska.

Ale nevím, jak řešit moji věc. Velice moc chci žít v Rusku. Celým srdcem a duší jsem byl vždy s Ruskem. Je to spojení generací. Jsem větší ruský patriot, než mnozí ti, kteří se sice v Rusku narodili, ale jsou proti Rusku. (Slovo „ruský“ označuje ne národnost, ale civilizační příslušnost.) Přeji si žít v ruském světě.

Prosím proto moc o Vaši pomoc v obdržení dokumentů a občanství Ruské federace, abych, jako čestný a zákonů dbalý člověk, mohl žít a pracovat v Rusku.

Děkuji.

Petr Michalů, Sankt-Petěrburg, květen 2019

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Politické zemětřesení na Tchaj-wanu

16:25 Jiří Paroubek: Politické zemětřesení na Tchaj-wanu

O minulém víkendu proběhly – pochopitelně s ohledem na jejich vysledek bez velkého zájmu velkých čes…