Inflace je v Česku od začátku roku na úrovni cíle ČNB. Je tedy nejvhodnější čas k zvýšení základní úrokové sazby.
ČNB však uvedla, že sazbu zatím zvyšovat nebude a že k tomuto kroku přistoupí nejdříve ke konci letošního roku. Je to trochu paradoxní, protože ČNB zároveň řeší problém přehřátí realitního trhu zpřísňováním podmínek pro udělování hypoték.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Co přesně myslíte tím spravedlivým navýšením rodičovského příspěvku?
Přijde vám spravedlivé, že za vlády Pirátů byl zvýšen jen o almužnu a ještě ne pro všechny, kdo na něj měli nárok? Linda
Další články z rubriky
12:07 Václav Klaus: Vánoční zamyšlení 2.0
Sedl jsem si ke stolu a chtěl začít psát letošní vánoční zamyšlení. Ťukl jsem do počítače a nečekaně…

