Petra Paroubková: MF Dnes mě neupálila, tak to zkusí Pospíšilová z Blesku

15.12.2011 9:30

Jako za Velké inkvizice, pouze popravčí četou mají byt ženské - novinářky. Nejdřív Strnadová z Velké fronty. Slídila po „mém“ ostrově. Nakonec nic nevyslídila. Tedy kromě informací, které jsem zveřejnila já sama. Přesto si tato inkvizitorka chtěla svůj žold zasloužit. Tak alespoň šňupala u ověřených zdrojů – místních zkrachovalců, nelegálně přistěhovalých Albánců apod. Od nich se pak dozvěděla, že v domě právě probíhá rekonstrukce, nebo, že dům jistý čas před prodejem stál až 4 krát víc. Sama by tato jinak jistě bystrá žena nepoznala, že v domě je naprosté ticho a práce sice probíhají, ale obecné - v ulici se totiž kope nová kanalizace.

Petra Paroubková: MF Dnes mě neupálila, tak to zkusí Pospíšilová z Blesku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek s chotí Petrou
reklama

Hezký výlet za peníze zaměstnavatele to také moc nebyl, i když stál nejméně desítky tisíc korun. V zimě na Ithace funguje jen jeden hotel, v poledne jen jedna restaurace a počasí stojí za starou belu. Prostě novinářský výkon hodný Křišťálové lupy… P. S.: Strnadová si myslela, jak vtipně neokomentovala aféru botiček od Diora, které dostala má dcera od své řecké kmotry. Jaksi však nezaznamenala, že tuto ubohost rozpoutal právě její domovský plátek.

Inkvizice se rozhodla pro druhé, tentokrát jistě vítězné tažení. Akce se chopila Pospíšilová z Blesku, která mi s láskou a nejen za peníze svého zaměstnavatele celá léta škodí. Už se těším, až se mi zase její šéf bude muset omlouvat, protože ona jako obvykle sice míří na lišku, ale trefí…

Inkvizitorka Pospíšilová je ještě nenápadnější. Na ostrov přijela s fotografem a dlouhým objektivem. Do realitky ani nepáchla, ale šňupe po podnicích. Tam si z ní mí sousedé a kamarádi buď střílí, nebo jí nechají mluvit s již zmiňovanými místními klošárdy. Evička totiž při své znalosti angličtiny rozdíl nepozná, ani kdyby v Řecku mluvila s Číňanem. Zaručeně něco vypátrá. O jejím inkvizičním tažení jsem se dozvěděla od jejích kolegů. Také mi ty dobré duše sdělili, že Evička za své prasárny dostala v Blesku nástupní plat 60 tisíc a příslib dalšího zvýšení. Je jedno, že psát neumí a vše po ní musí přepisovat.... Hlavně, že svými styky doslova a do písmene informace získat umí. A je jedno, zda jsou informace relevantní.

V mašličkách dostává příkazy od známé PR kuplířky Mrencové. Jistě zadarmo… Pospíšilová sice většinou poblinkává sociální demokraty a jiné levicové politiky, ale komunisty má od Mrencové „příkazem“. Mrencová totiž úzce kupčí s komunistkou Konečnou, jejím šéfem Filipem atd. Ale to je spíš o jiných ostrovech, víc na severovýchod…

Publikováno se souhlasem vydavatele.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vasevec.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Volební program sociální demokracie v kostce

10:51 Jiří Paroubek: Volební program sociální demokracie v kostce

Jak jsem měl možnost se seznámit s volebním programem sociální demokracie a konzultovat jej, myslím,…