Putin: Rusko se nenechá vtáhnout do konfliktů velkých rozměrů. To nechceme a nebudeme dělat

01.09.2014 13:11 | Zprávy

Prezident Vladimir Putin odpověděl na otázku studenta Novosibirské státní pedagogické univerzity

Putin: Rusko se nenechá vtáhnout do konfliktů velkých rozměrů. To nechceme a nebudeme dělat
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vlladimir Putin

Roman Smagin (Novosibirská státní pedagogická univerzita): Pro nikoho jistě není tajemstvím, že historie se opakuje. Zákonitosti historických událostí jsou někdy spojovány s teorií cykličnosti vývoje. V minulých dvou letech jsme si připomínali a oslavovali historická rozhodnutí Ruska v takových událostech, podstatných pro dějiny naší země, jako rok 1612, 1812 a 1914.

V souvislosti s tím mám dvě otázky. Jaký je váš vztah k teorii cykličnosti v dějinách naší země? A druhá otázka se týká historické paměti – jak pomáhá nebo může pomoci zachovat váhu a význam ruské společnosti na mezinárodní světové scéně, zabezpečit její rozvoj a nepodlehnout pokusům o vtažení Ruska do otevřeného světového konfliktu?

Děkuji mnohokrát.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

EU

Kritizujete EU neustále, oprávněně, ale proč jste slevili z vašeho požadavku na referendum o vystoupení? Nebo bude? A můžete jinak, když budete ve vládě zabránit tomu, aby nám EU zdražovala život?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Naši rádoby válečníci zase kňučí

13:57 Jiří Paroubek: Naši rádoby válečníci zase kňučí

Ještě než se Andrej Babiš stačil vrátit z Bruselu, začalo strašlivé kňučení činitelů bývalé vlády a …