Radek Sárközi: Nesouhlasíme s navýšením úvazků pro učitele

16.01.2021 11:20

Vyjádření Pedagogické komory k manuálu MŠMT k pedagogické intervenci

Radek Sárközi: Nesouhlasíme s navýšením úvazků pro učitele
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Prázdná učebna
reklama

MŠMT rozeslalo ředitelům škol prostřednictvím datových schránek manuál ke změnám v pedagogické intervenci, které nastanou od 1. února 2021. Celý text manuálu je k dispozici ZDE.

"Pedagogická komora nesouhlasí s navýšením přímé pedagogické činnosti učitelům o jednu hodinu bez nároku na vyšší plat. Učitelé matematiky a češtiny, kteří se pedagogické intervenci věnují především, budou mít od února v úvazku 23 hodin místo dosavadních 22 vyučovacích hodin týdně. To je o 4,5 procenta více práce, jejíž proplacení není nijak garantováno. Doposud byla výuka nad plný úvazek 22 hodin financována jako přespočetná hodina, za níž příslušel dvojnásobek hodinové sazby. Nově může docházet k situacím, kdy učitel nedostane za tuto hodinu práce navíc vůbec nic..."

"Učitelům nejnáročnějších vyučovacích předmětů, jako jsou matematika nebo čeština, kteří se doučování věnují především, se do úvazku přidává hodina navíc, ostatním učitelům nikoliv, přitom budou pobírat za svou práci stejný základní plat," upozorňuje prezident Pedagogické komory Radek Sárközi.

"Domnívám se, že novela nařízení vlády, která tuto změnu od 1. února zavádí, je v rozporu se zákoníkem práce, proto Pedagogická komora v této věci podá podnět úřadu ombudsmana, aby inicioval její zrušení," dodává Radek Sárközi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radim Uzel: Obhajoba českých bordelů

20:17 Radim Uzel: Obhajoba českých bordelů

V roce 1790 měla Praha celkem 3 220 domů a 73 780 obyvatel. Asi v padesáti pražských domech byly v t…