Radim Valenčík: Je nepříčetný Zeman, nebo Fischer?

24.07.2021 16:49 | Komentář

Kauza Zemanovy "nepříčetnosti" skončila tak, jak skončila, a jinak ani nemohla.

Radim Valenčík: Je nepříčetný Zeman, nebo Fischer?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Valenčík

"Závěr je takový, že podklady senátního výboru pro zahraniční věci nejsou dostatečné k tomu, abychom doporučili plénu Senátu jednat o možnosti prohlásit Miloše Zemana neschopného vykonávat svůj úřad," řekl v úterý Zdeněk Hraba, předseda senátní komise pro Ústavu ČR. (ZDE)

Četl jsem povícero komentářů k této kauze, ale to hlavní jsem v nich nenašel: Jak je to s tou nepříčetností a kdo je vlastně nepříčetný?

Připomeňme si (na některé věci se prostě nemá zapomínat):

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17963 lidí

Návrh připravil na začátku června senátní bezpečnostní výbor. Zeman podle předsedy výboru Pavla Fischera ve svých výrocích mimo jiné z kauzy Vrbětice ukázal, že je dezorientován, špatně cituje ústavu a vykládá si realitu způsobem, která zaměňuje následek za příčinu."Nekoná v souladu se svým slibem, vůči sdělovacím prostředkům vystupuje v rozporu s Listinou základních práv a svobod," uvedl Fischer. Výbor podle Fischera čerpal se Zemanových veřejných výroků. Předseda výboru poukázal mimo jiné na Zemanovo opakované prohlášení, že vyšetřovacích verzí výbuchů ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 je více. (ZDE)

Já si také myslím, že vysvětlení toho, co se odehrálo ve Vrběticích je více. Dokonce si na rozdíl od Zemana myslím, že přinejmenším první výbuch (vyvolaný předcházejícím požárem) sloužil k zamaskování stop po obchodu se zbraněmi (nikoli jen Zemanovo "manko"), patrně i v návaznosti na mezinárodní terorismus. Proto se tak dlouho nic nevyšetřilo a významné instituce i jejich představitelé (někteří z nich patrně vydíratelní) se zapojili do tohoto svinstva. Podrobně jsem to rozebral v Aktuální reflexe doby: Ke kauze VRBĚTICE (ZDE) a Bidenova vrbětická tečka? Ne. Vykřičník! (ZDE).

Tak to jsem i já podle senátora Fischera (předsedy bezpečnostního výboru!) nepříčetný. Domyslete, k čemu vlastně došlo, komu se dostaly do rukou nebezpečné hračky. Jak daleko jsme od toho, aby významné ústavní funkce byly zneužívány k zavírání lidí do blázinců. V lepším případě je nepříčetný sám senátor Fischer. V horším případě podporuje brutální potlačování lidských práv, jaké nemá ve světe obdoby. Odvolával by ze zvolených funkcí na základě prohlášení někoho nepříčetným a normální lidi patrně zavíral. Nebo máte někdo jiné vysvětlení?

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Baťa: Nihilistická nespokojenost paní Geislerové

13:21 Jiří Baťa: Nihilistická nespokojenost paní Geislerové

Herečka Aňa Geislerová se k úrovni naší země vyjádřila, že jsme prý „zaostalá země“, a dodala, že „l…