Radim Valenčík: Vyvrcholení migrační absurdity

04.08.2017 10:39

Poslední červencový den přinesla mainstreamová média zprávu, která je vyvrcholením "migrační absurdity", přesněji přiznáním toho, že se proti EU vede cílená migrační válka s cílem rozvrátit země, ve kterých se zrodily hodnoty, na nichž stojí naše civilizace.

Radim Valenčík: Vyvrcholení migrační absurdity
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Itálie - migranti

Celá zpráva: Dohoda padla. Nevládní organizace zachraňující migranty policii na své lodě nepustí je ZDE.

Jen na Novinkách měl tento článek téměř 600 komentářů, a to tohoto typu:

"To jsou kšefty. A prý neziskovky! Hlavně když se nazývají neziskovky. Stravu, pohonné hmoty i lodě mají gratis! Copak si proslavená Unie nedokáže poradit s gumovými čluny? A co budou dělat, až Evropu napadnou dělovými čluny, např. somálští piráti? A obavy z kriminalizace? Vždyť nelegální překročení státní hranice je kriminální čin, a navíc bez dokladů!"

Absurdity, ke kterým dochází, snad ani nemá smysl komentovat. Stačí se zamyslet jen nad touto formulací o "neziskovkách": "Většina neziskových organizací, které u libyjských břehů z přeplněných člunů pašeráků loví migranty a dopravují je k italským břehům, úmluvu odmítla podepsat. Údajně kvůli tomu, aby se migranti necítili být kriminalizováni."

Spor je však o něčem jiném

Mnoho lidí se domnívá, že jde "jen o kšeft". – Ano. Je to velký kšeft. Ale hlavním cílem není kšeft. Ten je jen prostředkem k tomu, aby se získal dostatek "aktivistů" (rozuměj ŽOLDÁKŮ VE ŠPINAVÉ VÁLCE VEDENÉ MIGRAČNÍMI ZBRANĚMI).

Kdyby se jednalo o jen kšeft, i hodně velký kšeft, tak by přece jen bylo možné a z hlediska vnímání dané kauzy veřejností nutné zajistit dodržování zákonů a mezinárodních závazků. Ale místo toho současné vedení EU zaujalo roli PÁTÉ KOLONY a se zvyšující se agresivitou napadá země, které jsou schopny dodržování zákonů zajistit. Nedávná tupě arogantní vyjádření italského premiéra, který pod výše uvedenými argumenty ustupuje "neziskovkám", porušuje zákony vlastní země i úmluvy v rámci EU, na adresu zemí V4 jsou dokladem, že rozhodně nejde jen o kšeft. Nyní závisí jen na tom, jak rychle bude lidem docházet, že jde o přežití. Buď se dokážeme opřít o rozum, sílu kritického myšlení, schopnost vyjasnit si sporné otázky, pochopit, co se odehrává, což je jedním z hlavních výdobytků naší kultury zrozené v Evropě, a na základě toho se dokážeme ubránit zlu, nebo se necháme zlikvidovat. Nejen kulturně.

Vyšlo v rámci mediální spolupráce s Literárními novinami

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Veselý: Vítězný únor v kontextu současnosti

21:37 Pavel Veselý: Vítězný únor v kontextu současnosti

Na dnešní den připadá neslavné výročí Vítězného Února, kdy se komunisté dostali k moci. Lidé byli te…