Radomil Bábek: ČR by nebyla v krizi, nebýt vládního chaosu, který zneužívá premiér a jeho ministři ke svému prospěchu

23.11.2020 18:08

Stanovisko Podnikatelských odborů k prodloužení nouzového stavu

Radomil Bábek: ČR by nebyla v krizi, nebýt vládního chaosu, který zneužívá premiér a jeho ministři ke svému prospěchu
Foto: Archiv RB
Popisek: Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů
reklama

„Česko není ve válce, ani v takové krizi, abychom museli žít v nouzovém stavu. Je potřeba jen efektivně řídit stát. Nezasáhla nás žádná živelná pohroma ani biblická apokalypsa. Jen v přímém přenosu sledujeme, jak nás rozhodnutí vlády do krize ženou,“ říká předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek. Vláda podle něho pochopila krizový management tak, že zničí ty malé a podpoří ty velké.

Anketa

Podporujete masivní snížení daní, které ,,odmávali" poslanci ANO, ODS, SPD, Trikolóry či KSČM?

71%
29%
hlasovalo: 12129 lidí

Podnikatelské odbory od vyhlášení jarního stavu nouze opakovaně kritizují vládní nařízení, která diskriminují ty nejmenší. Lockdown platí jen pro živnostníky a drobné podnikatele. Vládní PES dokonce vůbec nepočítá s tím, že by mohli otevřít svou provozovnu a krámek. Jako kompenzaci stát nabízí almužnu, ze které si třetinu vezme hned zpět. Zvýhodnění velkých korporací a holdingů na úkor živnostníků a drobných podnikatelů je v rozporu nejen s dobrými mravy, ale porušuje zásadu rovnosti, která je zakotvena v Ústavě ČR.

Podle předsedy Podnikatelských odborů Bábka je nouzový stav jen berlička, která má zamaskovat vládní neschopnost efektivně řídit a spravovat stát. „Příčinou krize tak není epidemie. Krize vznikla díky chaosu, který vláda sama zavinila. To, že situaci navíc zneužívá premiér Babiš, spolu se svými ministry, ke svému prospěchu, či k prospěchu a kšeftům dalších velkopodnikatelských skupin, je nehoráznost a pro ekonomiku země je to tragédie,“ doplňuje Bábek.

Podnikatelské odbory (Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s.), mají už více než 12 000 členů a jsou po Hospodářské komoře druhým největším zástupcem podnikatelů v ČR. Vznikly v únoru 2017 a jejich hlavním cílem je obrana živnostníků a drobných podnikatelů před nežádoucími a neoprávněným zásahy státu do podnikání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice za svěření Hotelu Opatov do správy městské části

21:37 Petice za svěření Hotelu Opatov do správy městské části

Petice podle čl. 18 LZPS a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním „za svěření majetku ve vlas…