Radomil Bábek: Fotbal ano, kadeřnictví a malé krámky ne

04.11.2020 7:33

Česká vláda je ve vleku polomafiánských struktur.

Radomil Bábek: Fotbal ano, kadeřnictví a malé krámky ne
Foto: Archiv RB
Popisek: Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů

„Začít rozvolňování ekonomiky tím, že se povolí profesionální fotbal, který je provázán s největší korupční aférou posledních let, je plivnutí do tváře všem živnostníkům a drobným podnikatelům. V malém krámku, jako je třeba kadeřnictví, se prostě netočí miliónové úplatky. Vláda tím jen potvrdila, že je zcela ve vleku polomafiánských struktur,“ tvrdí předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek.

Anketa

Obáváte se, že islámský terorismus udeří i v České republice?

96%
hlasovalo: 21678 lidí

Podle Bábka při první vlně vláda slibovala na záchranu českého podnikání bilion korun. Sliby, stejně jako peníze, se záhadně ztratily. Místo toho se na podzim jednotliví ministři předhánějí v tom kolik podnikatelů z programů vyřadí, komu pomoc omezí a před blížící se katastrofou hrají mrtvého brouka. „Pokud by vláda myslela pomoc podnikání vážně, tak by začala například tím, že podnikatelům, kterým znemožnila vykonávat činnost, odpustí sociální a zdravotní odvody. Alespoň letos. Následně by srozumitelně vysvětlila jednotlivé kroky toho, jak bude rozvolňování postupně probíhat a jak se mohou podnikatelé, bez zbytečné byrokracie, o potřebnou pomoc přihlásit. Toho, ale tihle lidé zjevně nejsou schopni,“ doplňuje šéf Podnikatelských odborů.

Podnikatelské odbory (Podnikatelské odbory – Unie podnikatelských a živnostenských spolků, z. s.) vznikly v roce 2016. Jejich hlavním cílem je obrana živnostníků a drobných podnikatelů před nežádoucími a neoprávněným zásahy státu do podnikání. V současné době mají více než 11 000 členů a po Hospodářské komoře jsou největším zástupcem podnikatelů v ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oldřich Lukáš: Zeptali jsme se Aleny Vitáskové

21:19 Oldřich Lukáš: Zeptali jsme se Aleny Vitáskové

Institut Aleny Vitáskové podal trestní oznámení na členy vlády Andreje Babiše a další osoby. Vláda, …