Radomil Bábek: Nouzový stav – sen neschopných papalášů

22.01.2021 19:53 | Zprávy
autor: PV

Hlasy poslanců ANO, ČSSD a KSČM rozhodly, že bude ČR ve stavu nouze do poloviny února, a ministr Blatný nás už zvyká na myšlenku, že se bude nouzový stav prodlužovat i po tomto datu. No proč ne, když se neschopné vládě tak snadno vládne, aniž by musela přemýšlet o tom, co dělá.

Radomil Bábek: Nouzový stav – sen neschopných papalášů
Foto: Archiv RB
Popisek: Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů

V „nouzi“ budeme žít, s letní předvolební přestávkou, již téměř rok. Premiér a ministři si tak díky tomu můžou po celou dobu dělat, co se jim zachce. Bez kontroly zakazují, přikazují, zavírají jimi vybrané provozovny či nakupují cokoli za jakékoli ceny. Argumenty pro prodlužování nouze při tom používá vláda pořád stejné, prý: „Bojujeme s pandemií. Jsme ve válce s virem. Situace se mění každým dnem. Je potřeba zavádět nová opatření. Hrozí kolaps nemocnic i krematorií“. Fráze a prázdné floskule, které přesvědčí jen nemyslící část veřejnosti.

Paradoxně stejný premiér, který teď potřebuje nouzový stav, nedávno na sociálních sítích ukazoval, jak vypadá mrkvový cupcake, chodil s věšteckou koulí, tvrdil, že jsme na vše připraveni a doporučoval poslancům i novinářům, aby se zaobírali jiným tématem, než je koronavirus. Prostě vláda je jediné divadlo, které smí veřejně provozovat své tragikomedie.

Rozumný člověk nezlehčuje situaci v našich nemocnicích. Lékaři, sestry i zdravotní personál pracují s vypětím všech sil a je potřeba jim poděkovat. Stejně jako stovkám dobrovolníků, příslušníkům armády a hasičům. Všichni víme, že je potřeba ochránit ohrožené skupiny obyvatel, zejména těch nejstarších. Jediný, komu to není jasné, je Vláda ČR. Jenom o tom mluví, a skutek utek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Ještě jeden dotaz

Podle té vaší logiky - ztracený dokument = neplatný. Když ztratím třeba fakturu nebo nějaký dopis o pokutě, kterou mám zaplatit, tak to taky nemusím platit? Nepřijde vám to absurdní a to vaše tvrzení směšné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Návrat umění kladení otázek

17:15 Petr Hampl: Návrat umění kladení otázek

Denní glosy Petra Hampla.