Radomil Bábek: Vyloučení živnostníků z programu Antivirus. Neochota, lenost nebo zlý úmysl?

14.05.2020 10:37 | Zprávy

Otevřený dopis Podnikatelských odborů ministryni MPSV Janě Maláčové

Radomil Bábek: Vyloučení živnostníků z programu Antivirus. Neochota, lenost nebo zlý úmysl?
Foto: Archiv RB
Popisek: Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů

Paní ministryně Maláčová,

oslovili jsme, Vás osobně i některé Vaše podřízené, dne 22. 4. 2020 dopisem, ve věci programu Antivirus, a žádali jsme, abyste: Ustoupili od požadavku doložit bankovní účet žadatele smlouvou, když žadatelé mají svůj bankovní účet nezpochybnitelně registrovaný na Finanční správě; abyste ukončili praxi, kdy jsou neúplné či chybně vyplněné žádosti stornovány a vyřazeny z evidence; abyste naopak vždy dali žadateli možnost doplnit či opravit podání; a abyste umožnili žadatelům-OSVČ podávat žádosti bez elektronického podpisu.

Váš úřad nám odpověděl 6. 5. 2020, tedy po třech týdnech! Myslíme si, že to ilustruje Váš postoj k podnikatelům a živnostníkům – jste lhostejní k jejich těžké situaci.

Kromě toho, že jsme na odpověď čekali tři týdny, jsme od Vás dostali nic neříkající odpověď. Zjevně nejevíte snahu pochopit problémy, které Vám popisujeme a nejevíte zájem vůbec něco pro malé firmy a živnostníky udělat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Já už těm slibům, že někdo pomůže rodinám nevěřím

A víte proč, protože vy politici pořád jen slibujete. A realita? Rodiny jsou na tom čím dál hůř. Jak to vysvětíte, když jsou údajně pro vás rodiny takovou prioritou? Tím vás myslím všechny politiky. Děkuji za odpověď. Božena

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mira Třebická: Poděkování našim předlistopadovým umělcům

12:17 Mira Třebická: Poděkování našim předlistopadovým umělcům

Před sedmnáctým listopadem bych chtěla poděkovat všem našim umělcům - zpěvákům a hercům, kteří nás v…