Regi Base: Veteránský příspěvek pro veterány a další výhody - poprvé v ČR

03.06.2013 13:30

Příspěvek pro válečné veterány, bývalé vojáky, policisty, hasiče a příslušníky vězeňské služby a další REGI BASE výhody pro všechny, "kteří za nás sloužili".

Regi Base: Veteránský příspěvek pro veterány a další výhody - poprvé v ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čeští vojáci vracející se z mise v zahraničí

Novináři a zástupci různých organizací jako například Ministerstva obrany ČR nebo Sdružení válečných veteránů se účastnili 31. 5. 2013 tiskové inference k zahájení projektu Pravidelný veteránský příspěvek pro všechny, "kteří za nás sloužili", kterou pořádá Nadační fond REGI Base I.

Nadační fond REGI Base I. připravil ambiciózní projekt, Investiční životní pojištění REGI LIFE, jehož cílovou skupinou jsou nejen novodobí váleční veteráni, ale všichni ti, „kteří za nás sloužili“, tedy bývalí vojáci, policisté, hasiči, celníci a pracovníci vězeňské správy. Tento projekt byl zahájen 1. 6. 2013 REGI Base, pomáháme těm, kteří za nás sloužili

Na samém počátku tohoto projektu je iniciativa nadpraporčíka Jiřího Schamse – Regiho, který byl těžce zraněn během své poslední mise v Afghánistánu, kde působil jako zdravotník u speciální jednotky SOG. Nadpraporčík Jiří „Regi“ Schams se jako ostřílený bojovník elitní jednotky SOG určené ke speciálním akcím zúčastnil několika válečných konfliktů. Sedmnáctého března 2008 ale svou vojenskou kariéru nedobrovolně ukončil. Během doprovodu dánských humanitárních pracovníků do městečka Gerešk v Afghánistánu se v jeho blízkosti odpálil sebevražedný atentátník. Jeho velitel Milan Štěrba během útoku zahynul. Šest měsíců pak Regi ležel v bezvědomí. Jeho tělo bylo plné střepin, dodnes má dvě v hlavě. V současné době je na vozíku a  je plně odkázán na pomoc ostatních. Pilně však rehabilituje, cvičí a snaží se postavit zpět na nohy. Aktivně se podílí na aktivitách Nadačního fondu REGI Base I.

Tento hrdina byl iniciátorem založení organizace, která se snaží pomáhat nejen válečným veteránům, ale i veteránům z řad policie a hasičského záchranného sboru.

V dubnu roku 2011 byl založen Nadační fond REGI Base I., který se snaží vybudovat v blízkosti Prahy unikátní diagnosticko-roboticko-rehabilitační centrum pro novodobé válečné veterány, jaké dosud v Česku nikdo nevytvořil.

Projekt začal rychle získávat své příznivce a vize nadačního fondu se začaly rozšiřovat do nejrůznějších směrů. Jedním z nich je i  spolupráce s Českou podnikatelskou pojišťovnou a společný produkt Investičního životního pojištění REGI LIFE s veteránským příspěvkem.

Veteránský příspěvek

Po dobu 5 let nadace REGI Base I. poskytuje pravidelný veteránský příspěvek až do výše 40 000 Kč k investičnímu životnímu pojištění REGI LIFE. Také pro rodinné příslušníky veteránů.

Hynek Čech, jeden ze zakladatelů nadačního fondu, říká: „Ve spolupráci s Českou podnikatelskou pojišťovnou jsme během 8 měsíců intenzivní práce připravili pro veterány a jejich rodiny speciální produkt Investiční životní pojištění REGI LIFE. Nadační fond REGI Base I. poskytuje ke sjednané smlouvě navíc finanční podporu formou pravidelného veterán­ského příspěvku po dobu 5 let, a to až do výše čtyřiceti tisíc korun. Tento produkt zahájil pro zájemce od 1. 6. 2013 a najdete nás na 90 pobočkách v ČR. Všechny další informace a například i seznam více jak 90 poboček naleznete na našich internetových stránkách“.

Ing. Ladislav Sornas  místopředseda Sdružení válečných veteránů, na tiskové konferenci prohlásil, že je dobré, že nadace Regi Base v tomto projektu podporuje nejenom válečné veterány, ale i bývalé vojáky, policisty, hasiče, celníky a pracovníky vězeňské služby.

Bližší informace naleznete na našich stránkách www.regibase.cz.

Zájemci o veteránský příspěvek, mohou volat také na klientskou linku České podnikatelské pojišťovny 841 444 555 nebo osobně navštívit některou z 90 poboček po celé ČR.

Kdo může být příjemcem veteránského příspěvku až 40 000 Kč?

1/      veterán :

  •   válečný veterán dle zákona č. 170/1990 Sb., o válečných veteránech nebo
  •   bývalý - voják, policista, hasič, zaměstnanec vězeňské služby nebo celní správy, pokud jeho služební poměr trval minimálně 3 roky

2/      rodinný příslušník:

  • osoba blízká - manželka-manžel, druh-družka, dítě do věku 26 let.

Tabulka výpočtu veteránského příspěvku

měsíční platba

příspěvek

1.rok

příspěvek

2.rok

příspěvek 3.rok

příspěvek 4.rok

příspěvek 5.rok

celkem 5let

1000-1500

1 500 Kč

1 500 Kč

1 500 Kč

1 500 Kč

1 500 Kč

7 500 Kč

1501-2000

2 500 Kč

2 500 Kč

2 500 Kč

2 500 Kč

2 500 Kč

12 500 Kč

2001-2500

3 500 Kč

3 500 Kč

3 500 Kč

3 500 Kč

3 500 Kč

17 500 Kč

2501-3000

4 500 Kč

4 500 Kč

4 500 Kč

4 500 Kč

4 500 Kč

22 500 Kč

3001-3500

5 500 Kč

5 500 Kč

5 500 Kč

5 500 Kč

5 500 Kč

27 500 Kč

3501 a více

8 000 Kč

8 000 Kč

8 000 Kč

8 000 Kč

8 000 Kč

40 000 Kč

 

Na tiskové konferenci byly představeny i další í výhody a projekty nadace REGI Base I. pro ty,“ kteří za nás sloužili“ 

„Koncem tohoto roku představíme další produkty s veteránským příspěvkem“, říká Hynek Čech místopředseda nadačního fondu a doplňuje, „například REGI CAR – pojištění vozidel, REGI HOME – pojištění nemovitosti a domácnosti a  REGI TRAVEL – cestovní pojištění.                      

Zároveň připravujeme speciální výhody pro veterány - REGI BASE výhody, jako je REGI MOBIL – tarif 495,-Kč/ měsíčně, neomezené volání, myslím to je nejlevnější cena na našem trhu. Nebo zvýhodněné vedení bankovního účtu, výhodný prodej i pronájem aut typů Škoda a podobně“.

REGI BASE výhody

  • REGI MOBIL – tarif 495,-Kč/ měs. Neomezeně
  • REGI BANK – vedení účtu + všechny služby ZDARMA u FIO Bank
  • REGI AUTO – výhodný pronájem/ nákup vybraných typů vozů ŠKODA
  • REGI ENERGY – levnější tarif na energie

Dalším ožehavým problémem těch,“ kteří za nás sloužili“ je problém zaměstnanosti po ukončení aktivní služby.

Proto Nadace REGI Base I. také právě teď zahájila pilotní projekt  Hodinový manžel. Hynek Čech místopředseda nadačního fondu, říká „Hledáme proto další zručné a šikovné veterány z celé České republiky, kteří mají zájem si otevřít pobočku REGI Base s naší podporou ve svém městě“.

 Mjr. v záloze Petr Svoboda, účastník několika zahraničních misí například ve svém městě v Roudnici nad Labem právě zahájil projekt Hodinový manžel s armádní disciplínou, veterán k vašim službám. 

Projekt počítá s pestrou škálou služeb, jako jsou drobné opravy v domácnosti, kolem domu nebo na zahradě, či poradenství a jiná pomoc. Nabídka služeb bude přesně ušitá na míru konkrétního veterána. Někdo je více manuálně zručný, někdo rozumí IT, nebo má právní vzdělání či ovládá cizí jazyky. 10% z celkové částky bude vždy věnováno nadačnímu fondu pro pomoc veteránům.

za  Nadační fond REGI Base I.

Petr Ballek

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

10:35 „Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

Už pátý díl cyklu o lecčems a mnohém, který měl premiéru na YouTube kanálu Vladimíra Franty a obsaho…