Richard Seemann: Durynsko bude vedeno představitelem strany Levice

31.10.2014 21:29 | Zprávy

Měsíc po zemských volbách padla konečně dohoda mezi stranu Levice, sociálními demokraty a Zelenými utvořit v Svobodném státě Durynsko rudo-červeno-zelenou koalici.

Richard Seemann: Durynsko bude vedeno představitelem strany Levice
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Durynska.

Ta by byla schopna rozhodnout, že novým ministerským předsedou Durynska by se stal 58letý Bodo Ramelow ze strany Levice.

Nejen by tak padla vláda křesťanské demokratky Christiny Lieberknechtové, ale poprvé v poválečných dějinách spolkové republiky by stál v čele některé z jejích zemí představitel strany Levice.

Umožnila to rošáda sociálních demokratů, kteří po volební katastrofě, kdy ztratili třetinu hlasů, opustili koalici s CDU a se zbývajícími 12 procenty spoluvytvořili vládní většinu s postkomunisty a Zelenými.

Překvapivě se tak neskryla v opozici, kde by se vyrovnávala s drtivým neúspěchem, ale zaujala místo v nově vytvořené koalici, kde bude opět spolurozhodovat o osudu dvoumilionového Duryňska v dalších pěti letech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Renata Vesecká byl položen dotaz

Změna zákona

Tím, že chcete změnit zákon, v kterém by podle vás nově mělo být jasně napsáno, že prezident musí na návrh premiéra ministra jmenovat, není to vlastně jen potvrzení toho, že to teď nemusí? A jestli jsou podle vás nejasnosti, pořád nechápu, proč se nepodá kompetenční žaloba?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Cesta na Velehrad se může změnit na cestu k velezradě

16:23 Vladimír Ustyanovič: Cesta na Velehrad se může změnit na cestu k velezradě

Úvodem si dovolím poznámku, že Petra Pavla znám 41 let.