Richard Seemann: Hluboká roztržka v rakouské koalici

14.09.2020 19:54 | Zprávy
autor: PV

Tyrkysově modro zelená vládní rakouská koalice lidové a zelené strany se dostala v uprchlické otázce k hluboké roztržce. V přijetí migrantů z vyhořelého tábora Moria na ostrově Lesbos koalice není schopna najít společnou řeč. Zatímco lidovecký kancléř Sebastian Kurz v sobotu zdůraznil, že Rakousko nikoho nepřijme, zelený vicekancléř Werner Kogler pokračujte v jednání s odkazem na další evropské země a na řadu jejich výzev vůči Vídni.

Richard Seemann: Hluboká roztržka v rakouské koalici
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Sebastian Kurz

Kancléř tak činí s odvoláním na špatné zkušenosti před pěti léty s utečeneckou vlnou, která se přivalila do Rakouska se všemi negativními důsledky pro domácí obyvatelstvo. Chce přitom podpořit utečence na krizových místech jejich soustředění, zatímco zelení jej chtějí přesvědčit o naplnění humanitních celoevropských zásad přijetím v alpské republice. Kogler v rozhlase oznámil, že v tomto smyslu bude vyvíjet tlak na svého koaličního partnera, protože se v tomto smyslu k němu připojují starostové mnoha měst, mezi nimi i příslušníci Kurzovy strany. Současně se tak stane za podstatného zvýšení Katastrofického fondu pro zahraničí, který je pro letošek dotován dvaceti pěti miliony eur a bude zvýšen na dvojnásobek.

Kurz odpověděl prostřednictví video prohlášení, že opakuje varování na opakování katastrofálních důsledků krize z roku 2015, kterou si nemůže vzít na svědomí. Jak tomu zabránit a přitom pomoci postiženým uprchlíkům jsme v jednání se Zelenými, které budou v pondělí pokračovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Odvážné fotografie a nezávislé osobnosti

15:22 Petr Hampl: Odvážné fotografie a nezávislé osobnosti

Denní glosy Petra Hampla.