Robert Troška: Česká televize, etalon objektivity, vyváženosti a slušnosti?

27.03.2018 8:32 | Zprávy

V poslední době probíhá bitevní vřava mezi zastánci a odpůrci stávajícího vedení ČT a statusu ČT jako instituce vůbec. Co Česká televize dokázala divákům nabídnout a kam se posunula pod vedením jejího generálního ředitele Dvořáka?

Robert Troška: Česká televize, etalon objektivity, vyváženosti a slušnosti?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Pokud máme pochopit a hodnotit dnešní ČT, je třeba se podívat, jací lidé v současné době Českou televizi na čele s generálním ředitelem Dvořákem ovládají. Jedná se o reprezentanty tzv. Nové levice (běžně používaný termín neomarxisté) mající za cíl šíření a propagaci multikulturalistických témat. V této souvislosti vzniká podivuhodný paradox, kdy tito neomarxisté ve vedení ČT naoko vehementně bojují proti totalitě a komunismu, ale zároveň nám je s o to větší vehemencí přinášejí v rámci genderových, LGBT a jiných témat dnešní „moderní levice“ do zpravodajství a dramaturgické tvorby.

Chceme-li hodnotit ČT, která je dnes kolosem provozujícím různé programově zaměřené kanály, je třeba hodnocení rozdělit do třech základních okruhů dle programové skladby (dětské pořady nejsou předmětem hodnocení):

  1. Dokumentaristika (tvorba dokumentů)
  2. Zpravodajství
  3. Dramaturgická (hraná) tvorba

Dokumentární tvorba

V oblasti tvorby dokumentů navazuje Česká televize na projekty, které již naštěstí započaly před nástupem stávajícího vedení ČT jako je Historie.cz, Objektiv, a další, které se osvědčily a dokázaly divákům nabídnout nové podrobnosti nebo dokonce pohledy na danou problematiku. I v současnosti vznikly výborné dokumenty o Karlu IV. popisující tehdejší spiritualitu panovníka nebo čtyřicetidílný dokument o Protektorátu, Heydrichovi a situaci běžných lidí za druhé světové války.

Jde-li o dokumenty historické povahy, setkáváme se víceméně s objektivním hodnocením událostí, potíž nastává u dokumentů zaměřených na současnost nebo historických témat mající přesah do současnosti (problematika islámu). Tady již se setkáváme s realizací jen těch dokumentů, které splňují podmínky tzv. „ideologické náplně“, bez ní tvůrci nemohou pomyslet na finanční podporu nebo dokonce realizaci ze strany České televize. Pokusí-li se tvůrci v dokumentech nastínit problém některých menšin bez žádaného pozitivního vyznění multikulturalistického soužití menšinové a většinové společnosti, dramaturgie České televize okamžitě takový pořad odmítne nebo v lepším případě musí tvůrci dokumentu přepracovat závěrečné vyznění dotyčného dokumentu.

Zpravodajství

Ve zpravodajství ČT stále nacházíme manipulaci při výběru hostů, načasování zvoleného pořadu i výběr správně ideologicky osvědčeného moderátora.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Co se tak nejednou stalo, že jste se musel omluvit s bezpečnostního výboru?

Na kterém se shodou okolností měla projednávat bitcoinová kauza a měly na něm být zveřejněny posudky a notářský zápis, což se nemohlo stát, protože pro neúčast vládních senátorů se vůbec neuskutečnil? Jak vám pak máme věřit, že to opravdu bude řádně projednáno, když to není poprvé, co jsou třeba sen...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

P. C. Roberts: Konflikt na Ukrajině se vymyká kontrole

15:57 P. C. Roberts: Konflikt na Ukrajině se vymyká kontrole

Neochota nebo neschopnost ruského prezidenta Putina rychle ukončit konflikt s Ukrajinou povede ke st…