Robin Suchánek: Tisíce lidí se chystají na demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi

09.05.2017 9:40

Demonstrace „Proč? Proto!“, reagující na aktuální dění kolem Andreje Babiše a postup prezidenta Miloše Zemana, se uskuteční ve středu 10. května v šesti městech České republiky od 18:00 hodin – Praha (Václavské náměstí), Brno (náměstí Svobody), Olomouc (Žerotínovo náměstí), České Budějovice (Náměstí Přemysla Otakara II.), Plzeň (náměstí Republiky) a Liberec (náměstí Edvarda Beneše).

Robin Suchánek: Tisíce lidí se chystají na demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi
Foto: pixabay.com
Popisek: Protest - ilustrační foto

Největší účast je očekávaná, na základě facebookové pozvánky, kterou potvrdilo již více než 6 tisíc účastníků a přes 15 tisíc lidí ji sleduje, na pražském Václavském náměstí. Pořadateli jednotlivých demonstrací jsou občané, aniž by byli zastřešeni jakoukoli organizací, požadující, aby byl Andrej Babiš okamžitě odvolán z funkce ministra financí a tento post již nebyl znovu obsazován žádným členem hnutí ANO, a dále požadující odstoupení Miloše Zemana za jeho chování v současné vládní krizi.

Na rozdíl od jiných podobných akcí, které proběhly v minulosti, se mezi řečníky na pódiu neobjeví žádní politici! K několikatisícovému publiku promluví například svolavatelka akce Šárka Fialová, Quido Czerny alias „Fanoušek Miloše Zemana“, herečka Bára Štěpánová, novinář Jan Tuna, protagonista dokumentárního filmu Žlutý baron Bohumír Rada, dokumentarista Dan Přibáň, novinář Adam Komers a mnoho dalších. Z hudebníků vystoupí například Jaroslav Hutka nebo skupina Mydy Rabycat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otevřený dopis Prezídiu Slovenské akademie věd na obranu politologa Luboše Blahy

21:45 Otevřený dopis Prezídiu Slovenské akademie věd na obranu politologa Luboše Blahy

Nikdo nedokáže zpochybnit, že za pravdu a spravedlnost kříží kordy z ušlechtilých, a nikoli nízkých …