Růžena Chrasteková: Hamáček a jeho vnitro extrémně rozsévá nenávist

18.07.2020 20:44

Zatím není zjevný důvod, aby se občan obával, že řadoví policisté u nás obecně nebudou pomáhat a chránit, zatím tady ani není nebezpečí, že by ta policie zbaběle ustupovala, doslova utíkala před skupinkami rabujících, agresívních demonstrantů za nějaké nesmyslné a zvrácené pseudohodnoty nějakých vybraných životů.

Růžena Chrasteková: Hamáček a jeho vnitro extrémně rozsévá nenávist
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček
reklama

Zatím si ti policisté vedou slušně, normálně a, naštěstí, si neberou příklad ze svého nejvyššího vedení a nebojí se, jako někteří jejich kolegové v západním zahraničí.

Zatím tady v té obecné rovině, každodenním životě, vítězí zdravý rozum a Policie ČR se třeba nebojí logicky a dle platných (zatím) zákonů zasáhnout třeba při vzájemných potyčkách Romského etnika, jako třeba naposled v Přerově. Zatím.

Ne tak už si počíná naše, hlavně v poslední době nechvalné, ministerstvo vnitra, jeho vedení a jeho analytici, zpracovatelé různých Zpráv, ale také někteří vyšetřovatelé, různí komisaři, co vyhodnocují zjevné a evidentní činy a skutky některých politiků a známých osobností, které jsou v rozporu nejenom se zákony, ale jsou ve svém důsledku opravdu extrémně nebezpečné. Také navádějící, podněcující k závažným trestným činům.
Nijak jinak, než jako trestuhodné bagatelizování a (úmyslné?) podceňování si nelze vyložit třeba vyhrožování, veřejné, šířené na internetu, podřezáním a smrtí prezidenta republiky a dalších politiků, které bylo Policií ČR vyhodnoceno jako obyčejný přestupek, něco jako uličnictví, vyvrácení dopravní značky cestou z diskotéky.

Stejně tak všechny ty výhrůžky, těžké urážlivé napadání kdekoho starostou Řeporyjí (je stejně nepochopitelné, jak může vůbec tento člověk, několikrát už pravomocně odsouzený za kriminální trestné činy, vykonávat veřejnou funkci, byť na komunální úrovni), ale také veřejnou urážkou policistu ve funkci vrchního komisaře, kterého s klidem nazvě "debílkem" a ještě se tím chlubí na sociálních sítích (ZDE) Jakou autoritu, prestiž, vážnost a respekt má potom takto nazvaný policejní důstojník před veřejností? Policie vůbec. Řeporyjský starosta prostě může úplně, naprosto vše, jak je patrno, a nikdo z řad Policie ČR nemá odvahu zasáhnout. Naopak, ještě je mu poskytnuta ochranka kvůlivá, od začátku zřejmě falešným, smyšleným, ohrožení. A on se té Policii ČR silně pobaveně směje do očí. Ale i nám všem, kteří to všechno absurdní, stupidní divadlo skrzevá daně platíme.

Ve světle jenom těchto dvou případů je Zpráva ministerstva vnitra o extremizmu neuvěřitelně vylhaný paskvil, protože v ní se za extremisty nálepkují nesmyslně ti lidé a ta strana, která, narozdíl od extremistických členů ODS, nikomu nevyhrožuje smrtí podřezáním, oběšením, zastřelením, ani nikoho hrubě neuráží. Vedení ministerstva vnitra a policejní důstojníci si zřejmě masochisticky libují v tom, že je někdo nazývá "debílkami" a sprostě uráží. Inu, asi se jim to mimořádné líbí.

Ministerstvo vnitra seje ve společnosti nenávist k některým lidem a stranám, paradoxně i vůči těm, s kterými je jeho šéf ve vládní koalici. Přitom sami, sám ministr vnitra neskutečně pokrytecky, falešně a zlovolně, výhružně zároveň, proklamuje nějaké tupé teze o nějaké ještě tupější předsudečné nenávisti, která má být údajně trestána. Ale jim samotným se daří částečně tu nenávist šířit, podněcovat k ní lživími označeními SPD např., jako extremistické strany. Ta nenávist jimi samotnými, Hamáčkem ruku v ruce s opozicí a protistátními spolky, politickými neziskovkami, setá, se ujímá, žel. Pšenka jim raší, povyrostla, byť ještě ve velkém nesklízejí. Naštěstí pro tuto naši společnost. Nějaký stánkař v Třeboni si, povzbuzen těmi nenávistnými projevy výše uvedených, naprosto v klidu odmítně obsloužit premiéra se slovy: " ‚Andreji, já vám tu nic nedám, protože vás ze srdce nenávidím‘" (ZDE)

Ta nenávist tady byla nahlas vyslovena, pane ministře vnitra, co vy na to? Ještě chcete něco plkat, blábolit, žvanit o nějaké předsudečné nenávisti a tresty za ni?

Majitel restaurace, který veřejně sdělil, že nechce a nebude ve svém podniku obsluhovat imigranty, dostal poměrně vysokou pokutu (na odvolání mu ji soud ještě zvýšil), protože prý si počínal, ve stadiu přípravy, diskriminačně. Ten hokynář, trhovec, ten je ale zřejmě hrdina dnešních dnů, protože premiér země je zřejmě, asi, něco mnohem méně, než ti imigranti. Svůj skutek navíc provedl, nebyl jenom avizovaný.

Jaký dvojí metr se tady už prakticky provádí, kdo je hodnotnější a kdo méně, na kom záleží a na kom ne, na životě koho záleží a koho už ne? Kam se to řítíme, není tohle už obskurní dekadence společnosti? Slušnost, mravnost, etika a alespoň elementární kultivovanost je něco závadného, nežádoucího?

Tento trend hrubosti, poklesu až naprosté ztráty obyčejné úcty člověka k člověku, to je práce, dílo všech těch vás, některých proradných politiků, politických aktivistů, neziskovkářů, rozvracečů systému, nenávistných a vulgárních novinářů ze sekce presstitutů, poražených ve volbách nýmandů, co neunesou nikdy tu porážku, neví co je to čest a charakter, slušnost.

Nevyhrajete beztak, voliči nejsou, jak je nazýváte zhusta, tupé stádo, povětšinou málo vzdělané, z venkova a v seniorském věku, mají informace, zajímají se a vidí, slyší, čtou, co jste za nenávistnou, zlovolnou svoloč, toužící nezaslouženě po moci.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Urbach: Ukrajinští neonacisté slavili narozeniny A. Hitlera

21:37 Jan Urbach: Ukrajinští neonacisté slavili narozeniny A. Hitlera

Ve výročí narození Adolfa Hitlera ukrajinští neonacisté uspořádali v Charkově turnaj v boji noži. P…