Sdružení českých taxikářů: Reakce na otevřený dopis paní primátorky Krnáčové

14.11.2017 9:02

Dovolte nám objasnit situaci z ulic města pohledem taxikáře a ne pohledem úředníka MHMP.

Sdružení českých taxikářů: Reakce na otevřený dopis paní primátorky Krnáčové
Foto: Archiv
Popisek: Taxi
reklama

Vážená paní primátorko,

děkujeme za Váš otevřený dopis směřující na protestující taxikáře. Dovolte nám objasnit situaci z ulic města pohledem taxikáře a ne pohledem úředníka MHMP. Poprvé když jsme začali protestovat proti nelegálním řidičům jste nás označila za zloděje a teroristy. Aniž by jste měla vůbec nějaký pojem o společnosti sdružující nelegální řidiče, toto se odehrálo zhruba před dvěmi lety.

Naoplátku jste si s touto společností organizovala tajné schůzky na MHMP a nechala si nalhávat, jak společnost funguje. Informovala nás média.

Přestože již Vaši podřízení z kontrolního oddělení měli jasno. Po té, co Vás ta slavná firma podvedla ve svých výrocích v médiích, jste si uvědomila jak společnost funguje. Lhaní a podvod na úřední osobu bylo už i pro Vás příliš. Po vydaném předběžném opatření v Brně jste otočila o 180 stupňů, nemohla jste být přeci po zadu a zastíněna primátorem Brna, který se k dané problematice na rozdíl od Vás, postavil čelem. Dokonce jsme se od Vás z médií dozvěděli, co trvdíme celé tři roky „řidiči jsou nelegální tedy černí taxikáři.“ S úctou k Vám, ale s myšlením obyčejných lidí vyplývá, co je nelegální musí být stíháno a zastaveno! Vaše reakce byla, já ne, to Ministerstvo dopravy, já ne, to Ministerstvo průmyslu a obchodu, já ne, to vláda. Po té jsme se dočkali Vaší slavné novely zákona 111/1994 Sb.

Jako reakci na neposlušnost taxikářů jste prosadili ještě větší sankce za porušení zákona.

Milá dámo to, že už jste z pusy vypustila, že řidiči společnosti jsou nelegální, to by měl být jasný pokyn pro všechny složky, které jsou povinni Vám poskytnout součinnost. Místo toho, aby jste vydala jasný metodický pokyn pro tyto složky k rešení situace, nás neustále obelháváte slovy já ne... Když se za Vás nepostavilo MD, a proběhl další protest, přispěchal na pomoc Váš náměstek s

návrhem „taxi s aplikací“, to myslíte vážně?

Jediná reakce, která proběhla, měla za následek zvýšení kontrol ne proti nelegálním řidičům, nýbrž perzekuci řidičů taxislužby, kteří se snaží plnit zákonem stanovené podmínky.

Máme dostatek důkazů proto, abychom Vám dokázali, jak „Vaše kontoroly“ probíhali před novelou a po novele. Zpravidla celou noc MP Taxi Team kontroluje pouze taxikáře, nikoli černé taxikáře.

Pokud náhodou proběhne jízda s figuranty a veze je černý taxikář, je vše vyřešeno domluvou, ptáme se Vás jako řádní občané jak je to možné? Dělá si tedy taxi team co chce? Má od Vás pokyn jak tyto řidiče kontrolovat? Ještě jednou Vám opakujeme jsou to nelegální řidiči (víme z médií).

Jak si asi myslíte, že se klasický taxikář má cítit, když se po něm vozí MP a nelegálnímu řidiči popřeje hezký zbytek šichty? Tak tohle je ta realita!

Vaše čísla z proběhlých kontrol nám dělají opravdu radost, kéž by jsme se dočkali také toho, že to bude přesně obráceně a budete perzekuavat konečně černé taxikáře! Do té doby jsme nuceni nadále pokračovat v našich protestech.

S Úctou k Vám

vedení SČT z.s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Veselý: Vítězný únor v kontextu současnosti

21:37 Pavel Veselý: Vítězný únor v kontextu současnosti

Na dnešní den připadá neslavné výročí Vítězného Února, kdy se komunisté dostali k moci. Lidé byli te…