Sdružení českých taxikářů: Volno skončilo... Zpět do práce!

27. 10. 2017 20:45

Máme po volbách. Přestože jsme chtěli vše řešit, byli jsme zastaveni politiky. Před volbami stejně nikdo nic řešit nebude.

Sdružení českých taxikářů: Volno skončilo... Zpět do práce!
Foto: Archiv
Popisek: Taxi

Jedná se totiž o politiky, které jsme volili my občané, před 4 lety. Takže věta ,,musíte počkat občané (voliči), máme volby a čekáme až nás zase vy oslové zvolíte.“ Asi chápete, že jsme se zasmáli. Do toho všeho dopadly volby, tak jak dopadly. Takže i my vidíme, jak to je momentálně na politické scéně složité, ale současně je nám jasné, že tak jak přemýšlíme my o politice, tak z druhé strany rozhodně nikdo nepřemýšlí o nás.
Pojďme si srovnat, kam až jsme se dostali…

Doufám, že jste všichni pochopili utajený smysl, který se skrývá v díle. Prázdný odstavec znamená, že jsme se nikam nedostali.
Stále jsme ve fázi, že se politici diví, na co si stěžujeme, vždyť Uber je něco nového. Dále říkají, že se musíme přizpůsobit alternativním digitálním platformám, třeba podle estonského způsobu. A k tomu nám představí koordinátora pro digitalizaci pana Malého.

Vezměme to ale od začátku:
Stěžujeme si, že my občané ČR dodržujeme veškerá pravidla dle zákona, Uber ne.
Firma Uber je vir, který se táhne napříč celým světem a využívá kliček jak obejít zákony. Uber není sdílená ekonomika, to už snad všichni občané pochopili.
Proč se máme přizpůsobit něčemu, co již v ČR minimálně 5 let funguje.

Taxislužby mají své aplikace, kde zákazník vidí vše a jsou rozhodně uživatelsky lépe ovladatelné. Co je ale důležité podotknout je BEZPEČNOST! Taxislužby mají aplikace, kde po stažení klientem dochází jen potvrzení o poloze. U firmy Uber musíte dát souhlas k přístupu v podstatě k celému Vašemu životu. Uber o Vás, milý občané, ví opravdu všechno. Pokud Vám teď došlo, že je to špatně, pak máte smůlu. I když si aplikaci vymažete, bohužel jste už jednou dali souhlas. Takže vypněte polohovací služby a máte tak napůl vyhráno. Je mnoho států, kde probíhají soudní spory, kde byli občané sledováni přes aplikaci.

Komu a čemu se tedy přizpůsobit? Chcete být sledováni? Estonský způsob je pro nás opravdu nepochopitelný. Ptáme se tedy politiků, tušíte kde leží Estonsko? Proč tedy ČR přirovnáváte k Estonsku? Další věc, která nás rozhodně odlišuje od Estonka je rozloha. ČR má rozlohu cca 79000km2, Estonsko 45000km2 a z této rozlohy si ještě musíme ukrojit 4,5% moře. Počet obyvatel v Estonsku je 1 300 000, tedy zalidnění je 28 osob na km2. Proč nás pánové politici srovnáváte s někým, kdo má celkové zalidnění země, jako je u nás zalidněna jen Praha? Uber v Estonsku přivítali, jako doplněk běžné městské a mimo městské dopravy, neboť stát nebyl schopen zajistit pravidelnou dopravní obslužnost ve vzdálených městech a vesnicích. Je naše pražská městská doprava stejně špatná?

Estonsko naopak láká firmy typu Uber...
Z jeho rozpočtu nemusí dotovat městskou dopravu a daří se mu daňové výpadky, způsobené nízkými sazbami, vyrovnávat počtem přilákaných firem, které nízké daňové sazby platí. Uber aj. se podílí až 14% na státním rozpočtu Estonska. Pokud se tyto firmy rozhodnou odejít, kde Estonsko bude? Opět finančně závislé na …

Tohle chceme?
Nesrovnávejte nás s tímto státem! Rozhodně chceme jít jiným směrem!

Určitě se brzy uslyšíme, vážení politici

za SČT Petr Polišenský

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Trump rozkolísal světové finanční trhy

16:53 Jiří Paroubek: Trump rozkolísal světové finanční trhy

Světové a zejména americké burzy se v posledních dvou týdnech pěkně rozjely směrem vzhůru. Zejména p…