Sdružení svobodných Rusů: 90% ruských žádostí o vydání k trestnímu stíhání je vymyšlených

28.05.2021 7:34

Neformální Sdružení svobodných Rusů založili ruští podnikatelé Vitalij Ginzburg a Idar Gareev, kteří nyní žijí a podnikají v České republice. Sdružení je otevřeno pro všechny pronásledované Putinovým režimem a nebrání se spojení i s dalšími opozičními ruskými skupinami.

Sdružení svobodných Rusů: 90% ruských žádostí o vydání k trestnímu stíhání je vymyšlených
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka

„Chceme dát nejen České republice, ale celému světu najevo, že v Rusku neplatí zákony běžné v civilizovaných zemích, ale platí v něm právo silnějšího a zvůle úřadů. 90% ruských žádostí o vydání k trestnímu stíhání je vylhaných. Současné putinovské Rusko zneužívá mezinárodních zatykačů a Interpolu k šikaně a perzekuci svých oponentů. Proto by demokratické země neměly reagovat na tyto ruské žádosti o extradice. Navíc obvinění jsou v Rusku běžně mučeni,“ zdůraznil Ildar Gareev, který nyní žije v Praze.

Vitalij Ginzburg uvedl, že toto sdružení není nepřátelské Rusku, ale bude upozorňovat na zločiny putinovského režimu. „Bohužel, české soudy často postupují formálně, když se spokojí s tvrzením, že ruská žádost stíhá dotyčného pro obvinění z trestného činu, který je stíhatelný i v České republice. Ale už nezkoumají podstatu problému, že velká část  těchto žádostí je vykonstruovaných,“ upozornil.

Sdružení hodlá poukazovat na to, že současné putinovské Rusko není právním státem a ani důvěryhodným partnerem pro evropské země. Jeho členové jsou zároveň připraveni poskytovat politikům, členům lidskoprávních organizací, novinářům a všem zájemcům pravdivé nezkreslené informace. Například Vitalij Ginzburg již v pořad České televize Reportéři ČT a některých dalších médiích vystoupil proti účasti Rosatomu na dostavbě jaderné elektrárny Dukovany.

Ruští podnikatelé, kteří perfektně znají tamní podnikatelské prostředí, jsou také schopni radit zájemcům o podnikání v Rusku. Sdružení bude také vydávat prohlášení k aktuálním událostem.

„My máme Rusko rádi, ale současný režim prezidenta Vladimíra Putina jej ničí a v zemi strmě roste počet chudých. Jsme také vděčni České republice, že nám  poskytla azyl, a my jí za to děkujeme,“ uzavřel Gareev.     

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Rakouského kancléře bude vyslýchat soudce

20:37 Richard Seemann: Rakouského kancléře bude vyslýchat soudce

Spolkové ministerstvo spravedlnosti potvrdilo informaci, že spolkový kancléř Sebastian Kurz nebude v…