Slávek Popelka: Co se to děje v Evropě?

04.03.2016 20:45

Na všechny události lze nahlížet z několika hledisek. To, že západní a jižní Evropu zaplavují muslimští imigranti, má kořeny také v koloniální minulosti většiny těchto zemí. Je to naplnění zákonitosti o příčině a následku. Nebo, chcete-li, potvrzením přísloví o božích mlýnech. Po staletí západní Evropané napadali, kolonizovali a vysávali bohatství afrických i asijských národů. Nyní nastal čas splácet starý dluh...

Slávek Popelka: Co se to děje v Evropě?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slávek Popelka
Dnešek je v mnohém obdobou posledních desetiletí Západořímské říše. A jak se zdá, stabilní a silnou Evropu, podobně jako kdysi Řím, vyvrátí invaze barbarů.
Už mnohokrát v minulosti se stalo, že silné a bohaté národy, jejichž postavení se zdálo neotřesitelné, byly ze svého výsluní vytlačeny národem či národy  do té doby podceňovaným, zdánlivě o hodně slabším či jinak znevýhodněným.
 
Za ty je nyní považována střední a východní Evropa..
 
Podle dávných védských textů, popisujících budoucnost světa na mnoho tisíciletí dopředu, mají nyní postavení, které po pádu Západořímské říše převzaly germánské- anglosaské národy, převzít Slované.
 
Z událostí, které nyní prožíváme, vyjde západní Evropa v lepším případě výrazně oslabená, v horším zcela rozvrácená. To umožní západní větvi Slovanů, která se má stát na dlouhou dobu významným činitelem světového dění, výrazně posílit svoji pozici, v první fázi získat úplnou nezávislost. Pozice střední a východní  Evropy se výrazně upevní, půjdeme do popředí nejen ekonomicky, vojensky ale i politicky.
 
Pravděpodobně dojde k posílení spolupráce zemí V4, ke kterým se postupně připojí i sousední a blízké, především Slovany obývané země.
Takže nás čeká docela zajímavá a lákavá budoucnost, pokud si to něčím nepokazíme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…