Slávek Popelka: Josef II. nevolnictví zrušil, obnovila je sociální demokracie

09.12.2018 22:24

V ČR žijí, či spíše živoří, statisíce lidí, kteří jsou nuceni užitek ze své práce odvádět novodobé vrchnosti. Ta jim ponechá jen tolik, co stačí k holému přežití. Mnozí lidé v této nezáviděníhodné situaci zůstávají léta, desetiletí a často nemají šanci se z ní vymanit do konce svého života. Mnozí z nich už rezignovali, stali se bezdomovci, tisíce z nich si ze zoufalství vzalo život.

Slávek Popelka: Josef II. nevolnictví zrušil, obnovila je sociální demokracie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr Holešovské výzvy Slávek Popelka
reklama

Na začátku všeho byl zákon o soukromých exekutorech, který prosadila sociální demokracie. Ta by měla především hájit zájmy prostých lidí. Exekutoři v naší zemi dostali takové pravomoci, které ve světě nemají obdoby a nemilosrdně je využívají. Navíc špatné zákony umožňují obrat člověka, který původně dlužil několik tisíc korun, o celý jeho majetek. Dluh u nás může narůstat do libovolné výše (např. v Německu může dosáhnout maximálně 120 % z původní výše).

Na exekutory se nabalili další zmetci, kteří z obrovského byznysu s lidskou bídou profitují. Například obchodníci se zabavenými nemovitostmi.Patří mezi ně i někteří naši známí politici.

Až se u nás poměry konečně vrátí k normálnímu stavu, dá se očekávat, že všechny tyto lidské hyeny skončí tam, kde patří, tedy za mřížemi.. A jejich v některých případech obrovské majetky (několik exekutorů se už řadí mezi miliardáře) budou zabaveny a použity ve prospěch jejich obětí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Jandejsek: Ulice a agrární negramoti se opět snaží připravit nás, české občany a české hospodářství o miliardy korun

22:03 Zdeněk Jandejsek: Ulice a agrární negramoti se opět snaží připravit nás, české občany a české hospodářství o miliardy korun

Není tomu tak dávno, co naše vlády bez odborníků způsobily obrovskou redukci potravinové soběstačnos…