Sofie Chrtková: Žijeme si "lépe a svobodně"

17.11.2011 21:18

Velmi často slýcháme od pravicových politiků a jejich posluhovačů z řad politologů, sociologů, ekonomů a rovněž z médií, která nám náš lepší život dávají v reklamách, pořadech oslavujících V.I.P osobnosti, politiky apod., jak si vlastně žijeme dobře, dokonce nad poměry a nezapomenou podotknout - že máme svobodu. Ani jedno pravda není - tedy pro nás většinu.

Sofie Chrtková: Žijeme si "lépe a svobodně"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti vládě
reklama

Svoboda také patří do našeho lepšího života. Kdo je dnes svobodný? Pouze a na 150% politici a skupinka nejbohatších, kteří přišli ke svému bohatství způsobem, o kterém se raději „svobodně" nevyjadřují. Ostatním je svoboda ukrajována čím dál více, od škol, přes zaměstnání, až do důchodu. Svoboda je poplatná penězům a jsme svobodni do výše obsahu našich peněženek, což je často mínus nejen nula, ale tisíců, při hypotékách i milionů. Mnozí si často léčí komplex z nesvobody již pouze  na silnicích  a ve vlastním autě  - tam je mnohý opravdu  a na chvíli svobodný tak, že zapomíná i řídit. Je to jako v Pyšné princezně, kdy si švec  doskákal svobodně zazpívat do sousední země.  Všichni ti, co hlásají „svobodu", končí jen tím, že můžeme svobodně cestovat a svobodně mluvit na veřejnosti. Ani to není pravda. Na svobodné cestování nejsou peníze, často ani na dopravu do práce, úřady, k lékaři a svoboda slova - jsou při dnešní cenzuře, jen slova. Ani v zaměstnání si nemůžeme dovolit svobodně mluvit - většinou hodně riskujeme.

Pokud politici považují  svůj život ve lžích a zlodějnách za lepší život, je to jejich morální tragedie a naše zkáza. Zejména nováčci v pravicové koalici - ti se ještě nevzpamatovali z toho, jak svobodně mohou krást a kolik, dokonce jim  létají i pomyslní „holubi do huby", doslova ze všech stran a pokud nelétají dostatečně rychle, nařídí to zákonem. Mnozí šli do politiky právě proto, aby mohli  být „úspěšní  a krást svobodně": Do nedávné doby patřili mezi nás, obyčejné lidi a krást svobodně a ve velkém, nemohli. Nedivím se jejich euforii  z jimi pojaté „svobody". Staří političtí mazáci svobodně odklánějí naše  biliony již 22 let - tedy od doby, kdy jsme jim vycinkali jejich svobodu krást  - nikoli naší a nikoli ve zlodějnách  - to jsme opravdu nechtěli,  ani za to „necinkali".

S touto "svobodou"  krást se pojí i  dnešní  „úspěšnost". Poctivá práce a poctiví lidé, poctivě platící, co uzákoněno jest, kteří nekradou,  nejsou v pravém slova smyslu a doby -„úspěšní", což často slýcháme z úst „nejpovolanějších zlodějů", dokonce i zloděje  per. A protože je u nás všechno v Česku úplně naruby, velcí zloději se netrestají , jdou s dobou - není proč a zač je trestat, jsou „úspěšní" a  trestají se zlodějíčci malí, kteří nejsou „úspěšní" ani svobodní, v novém slova smyslu. Dokonce z těch nejbezmocnějších se mediálně vytvářejí  zlodějíčci státního rozpočtu, kteří „rozkrádají" náš stát formou sociálních dávek a důchodů. Drobné zlodějíčky rozcupují média „na hadry", protože jak víme i z médií, krást se nemá!! Jen nám nebylo médii vysvětleno, proč velcí a mocní mohou a malí a bezmocní nemohou, když se jedná o to samé - někomu něco ukrást. Takže teorii o tom, že svoboda je jen do výše obsahu peněženek ( nebo lupu a kont), nám potvrzují pravicí necenzurovaná, pravicová média.

Velcí a mocní zloději nám „odklonili" nejen biliony, ale i velké iluze, svobodu a morální i kulturní hodnoty a snaží se „odklonit" i lidskost.  Za svoji velkozlodějskou vizí světa  jdou a brání ji hlava nehlava. Mediálně i cestou schvalování zákonů. Udělení medailí a ocenění  vrahům, zloději nejmocnějšími, opět po „schválení" - aby to vypadalo z „moci úřední", je jen malou ukázkou, ale i důkazem, jak nám kradou hodnoty i  morálku. Ukradená lidskost se zejména a okatě podepisuje na těch nejbezmocnějších - dětech, rodinách s dětmi, důchodcích a postižených, nemocných a také lidí bez práce.

V zavřeném autě jsme svobodní, jak chápeme svobodu my dole, ale nicméně zavření a nikdo nás neslyší. Protože nás nikdo neslyší a nevnímá, ani když se podepisují petice proti „vládě svobodných zlodějů", je nutno se osmělit a začít  si o tom povídat opravdu veřejně. Jenže  mocní uvažují i o tom, že svobodu shromažďování na demonstracích a srazech lidí, kteří chtějí zachovat morálku, hodnoty a kulturu a být svobodní i tím, že budou mít o něco více v peněženkách, i to chtějí postupně omezit - zákony, které si mohou „svobodně" schvalovat. Zatím omezují zprávy o občanské nespokojenosti a  tvrdí, že máme svobodu a máme se lépe. Pokud jsou nedoslýchaví a nechápaví, je tedy třeba se jim přizpůsobit tak, aby slyšeli, viděli a chápali - že jejich „svobody zlodějů", máme dost.

P.S. Kdo mohl povolit na 17.11. pochod  skrytých neonacistů v tento den? Kde nejsou argumenty, je třeba  poslat sílu tohoto typu, aby občanské protesty byly snad jimi rozehnány nebo narušeny a pak mohla zakročit policie, aby ti, co volají po svobodě, lidskosti, morálce a hodnotách, které této vládě chybí, byli rozprášeni a dostali „za vyučenou"?  Nechají to „na lidech", aby mohli komentovat, jak se „lůza" do sebe  dostala v ulicích? Vždyť se hovořilo o tom, že budou „protestovat" pouze anarchisté a různí radikálové, čímž myslí i ProAlt a různá hnutí, včetně odborů.

Vyšlo na serveru Vaše věc. Publikováno se svolením vydavatele.

K věci:

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vasevec.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Dufek: Evropský automobilový trh se odráží ode dna

12:52 Petr Dufek: Evropský automobilový trh se odráží ode dna

Automobilový průmysl je i nadále pod tlakem, a to nejenom kvůli nedostatku komponent, který srazil n…