Spolek Šalamoun: Lukáš Nečesaný jde k soudu pro 13. rozhodnutí

26.03.2019 12:21

Případ Lukáše Nečesaného pokračuje ve středu 27. 3. 2019 a to u Vrchního soudu v Praze. Kauza začala dne 21. 2. 2013 přepadením kadeřnice L. B. v Hořicích a bohužel trvá dodnes.

Spolek Šalamoun: Lukáš Nečesaný jde k soudu pro 13. rozhodnutí
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Kauza Lukáše Nečesaného, ač to může být pro mnohé překvapením, má velkou šanci ve středu definitivně skončit. Pokud 8. senát Vrchního soudu v Praze zamítne odvolání státní zástupkyně (Lukáš Nečesaný se z logiky věci do zprošťujícího rozsudku neodvolal), potvrdí Vrchní soud v Praze zprošťující rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové a Lukáš Nečesaný bude pravomocně zproštěn obvinění z pokusu vraždy...

Rozhodnutí Vrchního soudu nabývá právní moci dnem vyhlášení rozhodnutí v soudní síni. Řádný opravný prostředek není proti rozhodnutí Vrchního soudu přípustný.

Takový postup však se znalostí postoje předsedy odvolacího senátu s vysokou mírou pravděpodobnosti, hraničící s jistotou, nepředpokládáme.

A to z těchto důvodů:

Případ Lukáše Nečesaného je nazýván “válkou soudů”, "justičním ping pongem" či “selháním obecných soudů".

Důvod takového stavu lze jednoznačně uchopit a pojmenovat - jmenuje se 8. senát Vrchního soudu v Praze pod předsednictvím JUDr. Jiřího Lněničky s hanlivou přezdívkou “pankrácký kat”.

Není nic platné, že musel ve věci Lukáše Nečesaného zasáhnout dvakrát Nejvyšší soud, který musel napravit pochybení tohoto senátu tím, že jeho rozhodnutí zrušil a dokonce dvakrát propustil Lukáše Nečesaného z výkonu trestu, což je zcela ojedinělé a naprosto nevídané.

Není dále nic platné, že Nejvyšší soud opakovaně podrobil práci 8. senátu Vrchního soudu v Praze naprosto zdrcující kritice, kdy závěr “byl porušen zákon v neprospěch Lukáše Nečesaného” se v usnesení Nejvyššího soudu opakuje několikrát.

Není již vůbec nic platné, že dne 5. 2. 2019 dokonce Ústavní soud rozhodl nálezem (ZDE), že:
I. Usnesením Vrchního soudu v Praze ze dne 28. listopadu 2018 sp. zn. 8 To 68/2018 bylo porušeno ústavně zaručené právo stěžovatele na řádné soudní řízení podle čl. 36 odst. 1 ve spojení s právem na zákonného soudce podle čl. 38 odst. 1 Listiny základních práv a svobod.
II. Usnesení Vrchního soudu v Praze ze dne 28. listopadu 2018 sp. zn. 8 To 68/2018 se ruší.

Není nota bene nic platné, že v tomto nálezu IV. 4091/18 (ZDE) se dokonce objevuje závěr, který má naprosto zásadní vypovídací hodnotu o tom, jak je proces s Lukášem Nečesaným veden. Věta zní:

  1. Vrchní soud tedy nad odůvodněním rozsudku krajského soudu vynesl poměrně kategorický závěr (odsudek), který však zjevně neodpovídá jeho skutečnému obsahu.
  2. V rozhodování začínají vystupovat i prvky nejen právního hodnocení, nýbrž i emocionální.

Zjednodušeně řečeno, zejména předseda 8. senátu Vrchního soudu v Praze dospěl ke svému vnitřnímu přesvědčení, že Lukáš Nečesaný je pachatel útoku ze dne 21. 2. 2013 a je nutno ho zcela preventivně potrestat.

Pro předsedu senátu JUDr. Jiřího Lněničku nehraje naprosto žádnou roli, že nalézací soud, který provádí dokazování, Lukáše Nečesaného zprostil v plném rozsahu obžaloby.

Není pro něj důležité, jak velmi tvrdé kritice podrobuje jeho práci nadřízený, tedy Nejvyšší soud a vysloveně přes “mrtvoly” raději odebere Lukáše Nečesaného zákonnému soudci a poruší jeho právo na řádné soudní řízení. A to jen proto, aby dosáhl svého velkého vítězství... vítězství malého muže...

Případ Lukáše Nečesaného vejde do dějin jako učebnicový příklad procesu, který Ústavní soud nazývá naprosto “unfair proces” (čti za každou cenu a vem čert nějaká práva sprostého obžalovaného resp. odsouzeného) a stane se modelovým příkladem na všech právnických fakultách v České republice.

Ve středu u veřejného zasedání na Vrchním soudě v Praze se pravděpodobně nestane nic. Malý velký předseda přece nepřekročí svůj drobný stín a věc s odůvodněním obsahující prázdné floskule, vrátí opět nalézacímu soudu v Hradci Králové.

Pokud tuto naprostou hrůzu české justice, tedy případ Lukáše Nečesaného, neuchopí někdo odpovědný a neprovede třeba namátkový test před zahájením veřejného zasedání (a to certifikovaným přístrojem Drager 7510 - ZDE) na přítomnost alkoholu u předsedy senátu, je klidně možné, že se u podobného článku sejdeme v roce 2034 s názvem:
Lukáš Nečesaný jde k soudu pro 46. rozhodnutí v jeho trestní věci. Jaké bude?

Vítejte v právním státě.

Václav Peričevič
místopředseda Spolku Šalamoun

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice za neprodlenou změnu metody plošného testování dětí a zaměstnanců ve školách

21:00 Petice za neprodlenou změnu metody plošného testování dětí a zaměstnanců ve školách

My, níže podepsaní starostové obcí Středočeského kraje a zřizovatelé škol, žádáme o neprodlenou změn…