Stanislav Kliment: Berlusconi pro měnovou suverenitu

01.12.2014 16:39 | Zprávy
autor: vasevec.cz

Bývalý italský předseda vlády Silvio Berlusconi navrhl, aby Itálie zavedla vlastní měnu, která bude v oběhu společně s eurem.

Stanislav Kliment: Berlusconi pro měnovou suverenitu
Foto: Archiv
Popisek: Italská vlajka

Berlusconi svoji myšlenku založil na nutnosti „navrácení části měnové suverenity“ zemi. „Druhá měna může být vytištěna a emitována na trh, který následně určí i její směnný kurs s eurem“, vysvětlil. Myšlenka odmítnutí jednotné evropské měny se stala v některých sociálně-politických kruzích Itálie populární v souvislosti se stále trvající ekonomickou krizí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Rudé právo

Vzhlížíte se snad v komunismu? Nebo proč čtete Rudé právo? Dáváte tím snad najevo, že se vracíme v čase do doby, kdy politici viděli rudě? Je fakt, že ve vaší koalici se najde dost těch, co to s komunisty táhli, dokonce jich několik sedí i v té vaší vládní lavici.To je bilance, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Opravit nebo popravit

15:57 Zbyněk Fiala: Opravit nebo popravit

Pokud se íránská válka povleče, budeme se muset vrátit k dávno zapomenutým zásadám šetrnosti. V létě…