Stanislav Novotný: Jidášova agenda

29.11.2015 22:07

Bývalý ředitel České křesťanské akademie, policejní exprezident a zakladatel Úřadu pro dokumentaci a vyšetřování zločinů StB Stanislav Novotný se v textu psaném pro ParlamentníListy.cz zamýšlí nad "jidášským" jednáním českých politických reprezentací.

Stanislav Novotný: Jidášova agenda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čeští vojáci vracející se z mise v zahraničí

Jidáš Iškariotský zradil řadu letošních maturantů. Nevěděli si rady s biblickou postavou, která byla po staletí notoricky známým symbolem nejodpornějšího jednání, symbolem zrady nejbližších, národa či státu. Neznali příběh o muži, který za 30 stříbrných prodal Krista, ačkoli právě jemu měl sloužit až k sebeobětování. Jidáš se maturantům vloudil do testu dospělosti a mnohým tak pokazil výsledky, neb o něm nikdy neslyšeli. A přitom jim učitelé v průběhu studia mohli na aktuálních příkladech fenomén jidášství názorně zobrazit.

Mohli např. studentům přečíst tento slib: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“ Poté vysvětlit, že takový slib skládají poslanci a senátoři Parlamentu České republiky a že jednání proti zájmům České republiky a jejího lidu nelze kvalifikovat jinak než jako jednání Jidášovo.  A kdyby vzápětí pedagogové rozvinuli debatu nad zvláště vybranými kousky našich vyvolených, nikdy by studenti na novozákonní postavu Jidáše Iškariotského nezapomněli.

Posuďte sami, kterak si mnozí zástupci lidu v nedávné minulosti vedli:

- Opakovaně podpořili útočné války v cizím zájmu (v rozporu s mezinárodním právem). Podpořili války, které pod falešnou humanitární a demokratizační záminkou rozvracely fungující státy a kultury a masakrovaly civilní obyvatelstvo.  Tyto války následně zbytečně poškodily zájmy ČR v dotčených regionech a sekundárně zvedly stavidla a spustily zničující migrační katastrofu.

- Ratifikovali Lisabonskou smlouvu a odevzdali tak podstatnou část státní suverenity Evropské unii.

- Pokoutně ratifikovali Úmluvu o účasti cizinců na veřejném životě na místní úrovni, čímž de facto znehodnotili práva vyplývající z českého občanství.

- Verbálně vzdorovali na domácí scéně a před europolitiky se ponižovali a v různých baleních přijímali jejich podmínky migrační politiky.

- Se členy Visegrádské čtyřky se dohodli na odmítnutí kvót, pak V4 zradili.

- Věděli, že se po Evropě pohybuje nikým neevidovaných 18 milionů lidí, ale nebyli ochotni k opevnění zelené hranice, aby tak stát získal co největší kontrolu nad nelegálním průnikem nikým nezvaných hostů.

- Dlouho věděli, že současný sociální systém je neúnosně nespravedlivý k těm, jež prací vytvářejí původní zdroje a těm, jež se dostali bez vlastní viny do sociálních potíží. Věděli, že systém naopak protěžuje nepřizpůsobivé, které nic dostatečně nenutí, aby štědrým donátorům věnovali alespoň trochu své práce. Přesto doposud nic podstatného, co by změnou zavánělo, neučinili. Sociální napětí tak logicky nadále poroste.

- Věděli, popř. vědět měli, že náklady na jednoho imigranta násobně převyšují průměrný důchod českého občana. Místo mnohem efektivnější pomoci v postižených zemích tak vytvořili z imigranta privilegované monstrum, které nebude okolím milováno už kvůli tomuto faktu.

- Nespokojené občany šmahem označili za extrémisty, nechtěli s nimi komunikovat, a když se jich po Praze prošlo 17. listopadu nejméně 10 000, rádi by omezili svobodu projevu, shromažďování, svobodu na internetu a rádi by kriminalizovali kritiky. Co mi to jenom připomíná?

- Vyhlašovali, že se nemusíme ničeho obávat, že lidé nesmějí podlehnout strachu. Máme žít dál svůj evropský způsob života. Ale vánoční stromy na náměstích raději nerozžínejte a na trhy s dětmi nechoďte. Takže ti co nabádají ostatní, aby neměli strach, strach mají? Máme tedy na skladě mnohem horší informace, než se chce říci? A přesto nic viditelného, kromě omezování našeho životního stylu, nečiníme?

- Vyslali zástupce ČR na jakýsi minisummit NATO, aby společně s osmi prezidenty dalších východoevropských států podepsal deklaraci, dle níž podporujeme na našich územích trvalou přítomnost vojsk NATO. Doposud jsem si myslel, že jsme součástí NATO a že když je na našem území Armáda ČR, tak je zde vlastně také NATO. Ale ona jsou zřejmě ještě nějaká natovatější vojska, která by se tu měla rozmístit a dávat prý pozor na Rusko. Nebo snad na nás? Myslel jsem si také, že nyní je problémem číslo 1 terorismus a Evropu devastující migrace. Dalo by se tedy předpokládat, že se podobný summit soustředí na obranu schengenské hranice a na pomoc legitimní syrské vládě v boji proti  Islámskému státu.

Výčet protiobčanských skutků není zdaleka vyčerpávající. Navíc se v tomto podání zaměřuje především na jednání související s bezpečnostní politikou země.

Zájemci jej ovšem mohou po libosti doplňovat. Záměrně zde nerozlišuji mezi koaličními a opozičními poslanci či senátory, protože řada problémů je dávného data a byly zde i před imigrační vlnou. Mnozí z dnešních parlamentních kritiků koalice je minimálně spoluvytvářeli svou nečinností. Rebelujícím výjimkám budiž čest a sláva!

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

střelba na FF

Dobrý den, kdy bude ukončeno vyšetřování střelby na FF? Netrvá vyšetřování nějak dlouho? A druhá věc, co mě zajímá je, zda stát nějak odškodnil nebo odškodní rodiny obětí? Já netvrdím, že za to stát může, ale je to to nejmenší, co můžete udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Petr Pavel znovu ukázal, že jeho prezidentování je pro naši zemi nebezpečné

14:56 Ivo Strejček: Petr Pavel znovu ukázal, že jeho prezidentování je pro naši zemi nebezpečné

Prezident Petr Pavel o sobě v minulých dnech dal vědět. Nemám na mysli jeho jakousi nehodu na motorc…