Stanislav Prošek: Už toho bylo dost!

26.08.2012 9:30 | Zprávy

Je na čase uklidit ve středních Čechách nepořádek po oranžovorudé tsunami.

Stanislav Prošek: Už toho bylo dost!
Foto: hns
Popisek: David Rath v cele, fotokoláž

I když by se mohlo zdát, že s odchodem Davida Ratha do litoměřické věznice se většina problémů Středočeského kraje stala minulostí, není tomu tak. Ačkoli se vedení kraje dnes staví do pozice těch, kteří s minulostí nemají nic společného, jen naivní duše by mohla zapomenout, s kým máme v krajské radě tu čest. Ano, sedí v ní ti samí lidé, kteří se téměř čtyři roky spolu s Davidem Rathem podíleli na všem, co se v kraji stalo. Kteří spolu s ním nesou zodpovědnost za velké zadlužení. Kteří přispěli k netransparentnosti výběrových řízení a neprůhlednosti krajského financování. Spolu s bývalým hejtmanem přerozdělovali dotace podle stranického klíče. Jde stále o stejné lidi, kteří se dnes jen tváří jakoby chtěli napravovat něčí chyby, přitom se jedná jen o následky jejich vlastních činů.

Kromě toho se potvrdilo, že věci mění jen "na oko", protože před sebou mají hrozbu prohraných krajských voleb. Když však dojde na lámání chleba a někdo přijde do zastupitelstva s nějakým návrhem, který by mohl skutečně pomoci objasnit finanční ztráty kraje, nebo požaduje, aby se kraj právní cestou domáhal peněz, o které kvůli Rathovi a jeho společníkům přišel, rázem je vše jinak. Maskování jde stranou a vedení kraje se vrací k osvědčenému postupu. S pomocí komunistů veškeré takové návrhy zamítnou ještě před jejich projednáváním.

Nedělejme si tedy iluze, že se ve Středočeském kraji něco změnilo. V radě sedí ti samí lidé a chovají se stejným způsobem jako za časů krále Davida. A co je horší - velká část z nich se objevila i na kandidátce do dalších voleb. Proto jen voliči mohou v říjnu říci pánům Peterovi, Chládkovi, Němcovi, Semerádovi nebo paní Moravčíkové - je na čase, abyste se poroučeli. Jen voliči mohou říci Josefovi Řihákovi - který je po Grossovi a Rathovi jen dalším exponentem intrikána Richarda Dolejše - my tě vážně za hejtmana nechceme. A mohou říci svým hlasem červenooranžové koalici sociálních demokratů s komunisty - už toho bylo dost!!!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

9:39 Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

Výzva poslancům Poslanecké sněmovny ČR.