Stanovisko Nadačního fondu proti korupci k reakci Jihočeského kraje

22.4.2017 11:00 dop.

Na oficiálním internetovém portálu Jihočeského kraje se objevila reakce na tiskovou zprávu NFPK z 12. dubna 2017 ohledně veřejných zakázek v režii jihočeského paktu ODS a ČSSD. Reakce není nikým podepsána. Nevíme proto, jestli se jedná o oficiální stanovisko Krajského úřadu či osobní výpověď Jiřího Zimoly nebo jeho sociálně-demokratické náměstkyně Ivany Stráské.

Stanovisko Nadačního fondu proti korupci k reakci Jihočeského kraje
Foto: nfpk.cz
Popisek: Nadační fond proti korupci

V reakci na stránkách kraje je uvedeno, že zakázky kraje řídil Martin Kuba z ODS a on je tou osobou zodpovědnou za rozhodnutí v podezřelých zakázkách. Bohužel se tím potvrzuje, že Zimola byl jenom mediálně atraktivní loutkou v kolotoči obchodů řízených zájmovými skupinami kolem jihočeské ODS a ČSSD. Co na to pan Martin Kuba (ODS)? Ten tiše mlčí…  

Jihočeský kraj za vlády Jiřího Zimoly pracoval s přímo, bez soutěže vybranými externími administrátory veřejných zakázek, kteří jsou prokazatelně propojeni na politiky ČSSD a ODS a objevují v mnoha medializovaných kauzách podezřelých zakázek. Autor textu zveřejněného na stránkách Jihočeského kraje lže, když uvádí, že je externí firmy zastupují jenom v 1 až 2 zakázkách ročně. Fond má zmapované desítky soutěží, které byly losovány anebo organizovány účelově vybranými externími administrátory. Kdo a na základě jakého klíče tyto administrátory vybíral a losovačky odsouhlasoval? Kdo bez soutěže vybral společnost Tercier s.r.o., jejíž zástupci jsou trestně stíhání za manipulaci jihočeských veřejných zakázek? Kuba anebo Zimola? Je třeba také zjistit, kdo sepsal a odsouhlasil různé formulace např. nezbytné reference. Pokud takovými informacemi disponujete, neváhejte se na nás obrátit.

Detaily k soutěžím, jak starším, tak novějším, včetně soutěže na modernizaci jihočeského letiště či zakázky z roku 2015 s názvem „Komplexní plnění dodávek projektu ZZS JčK II“, zveřejní Fond v blízké době.

Nepodepsanou reakci zveřejněnou na portále Jihočeského kraje naleznete zde.

Nadační fond proti korupci je zcela nezávislá iniciativa lidí, kteří zásadně nesouhlasí s vysokou mírou korupce ve státní správě. Naším cílem je mimo jiné odhalování korupční činnosti ve veřejné správě a podpora projektů odhalujících korupci.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Milost, z které pohoršení pochází

16:31 Zdeněk Jemelík: Milost, z které pohoršení pochází

V době, kdy byl prezidentem republiky Václav Klaus, jsem se často věnoval agendě žádostí o milost. V…