Štěpán Křeček: Esther Duflo je nejmladší držitelkou Nobelovy ceny za ekonomii

14.10.2019 16:18 | Zprávy
autor: PV

Nobelovu cenu za ekonomii získali Abhijit Banerjee, Esther Duflo a Michael Kremer za experimentální přístup k řešení chudoby v rámci rozvojové ekonomiky.

Štěpán Křeček: Esther Duflo je nejmladší držitelkou Nobelovy ceny za ekonomii
Foto: BH Securities
Popisek: Ing. Štěpán Křeček, MBA, hlavní ekonom BH Securities

Jejich práce pomáhá rozkládat komplexní otázky, tak aby na ně šlo spolehlivěji odpovědět. Díky tomu lze snáze řešit palčivý problém chudoby. Mezi laureáty je Esther Duflo, která se stala nejmladší osobou a teprve druhou ženou s tímto oceněním.

Cenu Švédské národní banky za rozvoj ekonomické vědy na památku Alfreda Nobela, která je známá jako Nobelova cena za ekonomii, vznikla v roce 1968. V původní Nobelově závěti nebyla zmíněna a zavedla ji až Švédská centrální banka (Sveriges Riksbank) v rámci svého třístého výročí. Dnes byla Nobelova cena za ekonomii udělena po padesáti letech od prvního udělení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Utajované informace

Zabýváte se jako premiér vůbec tím, jak se Turek, který má nejnižší možnou prověrku a není ani člen vlády, dostal k utajovaným informacím? Nebo vás to nezajímá? Řídíte vůbec vládu nebo si v ní každý mimo vašich ministrů dělá, co chce? Aspoň na mě to tak působí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Proč nadále studovat orbánovský model

15:16 Petr Hampl: Proč nadále studovat orbánovský model

Denní glosy Petra Hampla.